„Złamałem trąbę” i „Mieszkamy w książce” Mo Williems – recenzja

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
20161207_120529

Przyjaźń między świnką, a słoniem? Czy to w ogóle możliwe? Jeśli chodzi o książki to jak najbardziej! Mo Williems, autor „Złamałem trąbę” i „Mieszkamy w książce” przedstawia Wam świnkę Malinkę i słonia Leona. Zapewniam Was, że to team idealny, team który rozśmieszy zarówno młodszych jak i starszych. Sprawdźcie to sami! Kolejna recenzja z cyklu #zainspiurujmaluchadobrąksiążką poniżej.

Wydawnictwo Babaryba w swojej ofercie ma wiele zaskakujących pozycji wydawniczych. Książki z serii Przygody Leona i Malinki przedstawiają wyjątkową przyjaźń.  Leon do mała gapa (jeśli mogę się tak wyrazić), dodatkowo wszystkim się przejmuje. Malinka zaś jest bardzo otwarta, ciekawa wszystkiego (stąd tysiące pytań), a dodatkowo jest rozbrykana. Łączy ich jedno – PRZYJAŹŃ, jedyna i wyjątkowa. Przeglądając książki „Złamałem trąbę” i „Mieszkamy w książce” , utwierdziłam się w jednym – przeciwieństwa się przyciągają!

20161207_120625

Pierwsze co pomyślała, gdy otworzyłam pierwszą z pozycji to – komiks. Komiks w bardzo prostej formie. I wbrew pozorom nie jest to jego minus, wręcz przeciwnie to ogromny plus! Komiksów z mnóstwem szczegółów jest wiele na rynku, jest więc w czym wybierać. Mało kto pomyślał jednak o najmłodszych czytelnikach, którzy dopiero co rozpoczynają swoja przygodę z czytaniem. Dla nich zwykły komiks, z wieloma szczegółami oraz małymi literkami, byłby całkowicie niezrozumiały. Jeśli więc chcesz pokazać dziecku na czym polega komiks i wciągnąć go w komiksową przygodę, Malinka i Leon zdecydowanie Ci w tym pomogą.

Postacie mówią „dymkami” (świnka różowymi, słoń szarymi). Warto wykorzystać tę pozycję jako pierwszą samodzielną lekturę dla Waszego malucha. A to dlatego, że tekstu w książce jest mało, litery są duże i wyraźne. Franek jeszcze nie jest w stanie czytać samodzielnie, powoli rozpoczynamy jednak przygodę z nauką czytania (o czym już wkrótce!!).

mieszkamy-w-ksiazce-zlamalem-trabe3

Przygody Malinki i Leona to rozrywka dla całej rodziny. Książki dają duże pole do popisu dla zdolności wokalnych czytającego. Są wdzięcznym materiałem do zabaw głosem, można go odpowiednio modulować, dopasowując do konkretnego bohatera. Zapewniam Was, że czytając przygotowane dialogi, będziecie w stanie rozśmieszyć malucha. Przyznam, że ja sama śmiałam się w niektórych momentach w głos.

mieszkamy-w-ksiazce-zlamalem-trabe5

W książce dominuje minimalizm w zakresie szczegółów, a także kolorów. Białe tło, które działa na plus, nie rozprasza dziecka. Maluch skupia się tylko i wyłącznie na dwóch bohaterach i akcji. Postacie są duże i wyraźne. Zwierzęta na każdej stronie prowadzą bardzo ożywioną rozmowę, a dialogi są zabawne, przez co wciągają czytelnika w swój świat.

mieszkamy-w-ksiazce-zlamalem-trabe1

W części pt. „Złamałem trąbę” spotykamy bardzo smutnego Leona. Co się stało? – od razu nasuwa się pytanie. Malinka też koniecznie chce wiedzieć co się stało. Na kolejnych stronach poznajemy dość zawiłą historie złamanej trąby, zabawy z Hipciem, Nosorożcem i ogromną siostrą Hipcia oraz fortepianem. Malinka, która jest przykładem prawdziwego, cierpliwego przyjaciela czeka do samego końca, by dowiedzieć jaka jest przyczyna nieszczęścia Słonia.

mieszkamy-w-ksiazce-zlamalem-trabe4

A historia jest rzeczywiście baaaaaaardzo długa i pokręcona. Jeśli i Wy chcecie wiedzieć co się stało, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. „Złamałem trąbę”, mimo swojej prostoty, niesie ze sobą ważne przesłanie – należy zastanowić się przed podjęciem jakiegoś działania oraz pamiętać o tym, by być czujnym ZAWSZE, nawet na prostej drodze…

mieszkamy-w-ksiazce-zlamalem-trabe

„Mieszkamy w książce”- Leon i Malinka zorientowali się, że są w książce! Ich zaskoczenie jest ogromne. Zwierzaczki starają się nawiązać kontakt z czytelnikiem, porozumieć się z nim. A co najlepsze, udaje im się to! Nawiązywanie relacji z bohaterami książki, to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku  oraz coś zupełnie nowego! Jest tylko jeden problem! Jaki i jak go rozwiązać dowiecie się, sięgając po „Mieszkamy w książce”.

20161207_120748

Koniecznie zapoznajcie się z tymi książkami.

MIESZKAMY W KSIĄŻCE  oraz ZŁAMAŁEM TRĄBĘ w sklepie obowiązuje na nie obecnie promocja, więc warto skorzystać!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.