Zimowe zabawy dla dzieci od 2 do 5 lat

7 Replies

DO POBRANIA ZABAWY TEMATYCZNE
logo zainspiruj malucha

Jako autorki strony, prezentując pomysły na zabawy, skupiamy się na wszechstronnym rozwoju dzieci. Zależy nam by wszelkie treści do nauczenia miały formę zabawy. Chcąc w pełni wspierać rozwój Waszych dzieci wprowadzamy nowość na naszej stronę. W najbliższych miesiącach na zainspiruj malucha, pojawiać się będą pliki z zabawami tematycznymi. Każdy plik zawierać będzie konkretne propozycje zabawa wspierające m.in. rozwój sensoryczny, uwagi i koncentracji, twórczy, intelektualny, fizyczny, mowy, motoryki małej a nawet prostą matematykę dla najmłodszych.

Jeśli więc szukasz pomysłów, nie wiesz jak bawić się z dzieckiem, jak dobierać zabawy by dodatkowo wspierać harmonijny rozwój swojego dziecka, materiały będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Wszystkie materiały konsultowane były z psychologami i pedagogami dziecięcymi.

Poniżej kilka opinii:

Materiały pdf proponowane Państwu przez zespół Zainspiruj Malucha to starannie wyselekcjonowany zbiór pomysłów na zabawy tematyczne. Są odpowiedzią na tak często zadawane przez rodziców pytania: W co mam bawić się z moim dzieckiem? Jak dobrać zabawy aby rozwijało się ono harmonijnie? Czego nie zaniedbać ? 

Zestawy te mogą zostać z powodzeniem wykorzystane przez rodziców, nauczycieli i specjalistów jako gotowe scenariusze do zabaw z dziećmi. Zadania, wierszyki, ćwiczenia grafomotoryczne czy propozycje multimedialne stanowią bazę do pracy z maluchami:

które szczególnie interesują się daną tematyką

które stoją w obliczu nowego doświadczenia, z którym chcemy je uprzednio zapoznać

– które wykazuje lęk bądź opór wobec danego zagadnienia i należy je z tym problemem oswoić

– które chcemy świadomie wspierać w rozwoju oddziaływając na poszczególne procesy poznawcze

Niewątpliwym atutem prezentowanych zestawów zabaw jest ich różnorodność, uwzględniająca polisensoryczność uczenia się (nasze dzieci uczą się przecież cały czas za pomocą wszystkich zmysłów, najbardziej zaś poprzez zabawę). Wielozmysłowość jest niezmiernie istotna w procesie gromadzenia  i utrwalania informacji  oraz kształtowania na ich gruncie nowych kompetencji. 

Materiały te stanowią profesjonalnie opracowaną i przetestowaną na dzieciach bazę do globalnego wspierania maluszka, są okazją do mądrego i ciekawego spędzania czasu z dzieckiem, bez konieczności uprzedniego przeszukiwania internetu w nadziei na znalezienie zabaw, które będą właściwe, przystępne oraz atrakcyjne.”

Karolina Barańska,   psycholog

Jako pedagog specjalny w swojej pracy spotykam się z różnymi problemami, zarówno związanymi z lukami w wiedzy jak i słabym kontaktem emocjonalnym, brakiem zrozumienia w relacjach rodzic – dziecko. Niesamowicie ważne jest pogłębianie wiedzy dziecka na różnych płaszczyznach, jak i czas z nim spędzony.

Propozycja autorek portalu „zainspiruj-malucha.pl” daje Państwu możliwość połączenia swojego czasu z efektywnym jego wykorzystaniem. Pomysłowe, atrakcyjne wizualnie materiały zamieszczone w formie pdf rozwijają obszary ujęte w ramach podstawy programowej dla danej grupy wiekowej. Tematykę możecie Państwo dopasować do zainteresowań dziecka, dzięki czemu są dla niego jeszcze bardziej zachęcające. Karty pracy rozwijają różne zainteresowania dziecka, np. plastyczne czy matematyczne. Poprzez zabawę rozwijamy umiejętności manualne dziecka, jego wyobraźnię, chęć poznawania różnych ciekawostek z danego tematu. Do każdego z nich dołączony jest krótki tematyczny wierszyk, czy odnośnik do piosenki.

Myślę, że jest to świetny pomysł na spędzenie efektywnie czasu, szczególnie w długie zimowe wieczory!

Monika Popławska, pedagog specjalny

Zachęcamy do pobrania materiałów BEZPŁATNYCH.

Ponieważ jesteśmy w okresie przedświątecznym poniżej propozycje zabaw zimowych dla dzieci od 2 do 5 lat.

DO POBRANIA Zimowe zabawy – ZAINSPIRUJ MALUCHA pdf

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

7 comments

  1. Monika

    Super, że takie materiały są udostępniane za darmo. Myślę, że wiele osób (rodziców, opiekunów w przedszkolach) wykorzysta proponowane zabawy w swoim otoczeniu. Ja na pewno tak uczynię ze swoimi maluchami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.