Zimowe wypieki

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
zimowe wypieki ze śniegu (5)

Dziś podpowiem jak zrobić śnieżne pierogi, ciastka i torty. Czyli coś dla małego kucharza. Oczywiście wszystko z wykorzystaniem śniegu, którego póki co u nas pod dostatkiem!

Tak jak można zorganizować dziecku piaskownice w domu, o czym pisałam TU wspominając o piasku z puchliny, tak samo malucj będzie mógł pobawić się śniegiem w domu. Wystarczy w dużą miskę włożyć śnieg prosto z trawnika/parapetu. Wybierzcie większą miskę, w małej śnieg szybko się rozpuści. Pod spód połóżcie ręcznik lub jakąś ścierkę. Przegotujcie dziecku zabawki do piaskownicy, których użyje do formowania wzorów ze śniegu.

zimowe wypieki ze śniegu (1)

zimowe wypieki ze śniegu (4)

Możecie również wykorzystać foremki do ciastek, pierniczków. Ozdoby swoich „wypieków” maluch może zrobić z kolorowej farby, cekinów, pomponików, koralików, a nawet jarzębiny, szyszek lub orzechów, które zostały Wam po poprzednich zabawach.

zimowe wypieki ze śniegu (3)

Zabawę w kucharza, cukiernika można przeprowadzić również na dworze. Tam zabawa potrwa z pewnością zdecydowanie dłużej. Śnieg nie będzie się rozpuszczał, a co najważniejsze będzie go zdecydowanie więcej. Zabierzcie tylko z domu rzeczy potrzebne do ozdabiania wypieków dziecka, takie jak te wspomniane wcześniej, ale również wszelkiego rodzaju ryże, kasze, groch itp.

zimowe wypieki ze śniegu (2)

Jeśli wykorzystacie do ozdabiania ziarenka dla ptaków, będzie to z dodatkowa korzyścią – dokarmicie poszukujące pożywienia zwierzątka. Tort z ziarnami będzie świetnym rozwiązaniem.

Jeśli wykorzystacie moją inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.