Zimowa księga dla dzieci – prezentacja

4 Replies

DO POBRANIA ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TEMATYCZNE
zimowa ksiega

Za oknami wreszcie pojawił się piękny, biały puch. Na termometrach temperatury poniżej zera. Czas więc najwyższy, by opowiedzieć najmłodszym dzieciom trochę więcej na temat tej pory roku. Jeśli ściągnęliście i opracowaliście wszystkie proponowane przez nas ZIMOWE ZABAWY  Będzie to świetne uzupełnienie tej wiedzy.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym materiałem, nic straconego. Dalej możecie pobrać go z poniższego linku.

Zimowe zabawy – ZAINSPIRUJ MALUCHA pdf

By nieco pomóc Wam w opowieściach o zimie, przygotowałyśmy prostą prezentację. Materiał stworzony jest dla dzieci od 2 lat. Pomoc osoby dorosłej będzie jednak potrzebna, jego zadaniem będzie czytanie prezentowanego tekstu, opowiadanie o zdjęciach.

Pozwólcie więc dzieciom wejść chociaż na chwilę, do krainy zimy, lodu i mrozu. Niech ogląda obrazki. Starajcie się opisać je bardzo szczegółowo, w ten sposób wzbogacicie słownictwo Waszych maluchów. Oglądając materiał z dziećmi młodszymi (poniżej 2 lat) starajcie się używać prostszych słów. Opowiadajcie co jest na rysunkach, używając jak najwięcej słownictwa związanego z zimą (śnieg, śnieżynka, lód, mróz, zimno itd.)

Prezentacja zawiera informacje na temat;

  • pierwszych oznak zimy,
  • śniegu,
  • mrozu, przyrody zimą,
  • życia zwierząt mroźną porą,
  • ubioru w zimie,
  • zimowych zabaw

Zwróćcie uwagę!! Dla niektórych dzieci prezentacja może być zbyt długa. Wtedy możecie podzielić ja na 2-3 części i w ten sposób ja oglądać.

Życzymy dobrej zabawy i zapraszamy do pobrania prezentacji poniżej! W celu pobrania, wystarczy kliknąć na pogrubiony tekst.

CZĘŚĆ PIERWSZA Zimowa-ksi–ga-dla-dzieci-cz.1-ZAINSPIRUJ-MALUCHA

CZĘŚĆ DRUGA Zimowa księga dla dzieci cz.2 – ZAINSPIRUJ MALUCHA

Jeśli prezentacja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.