„Zaśnij ze mną” Bourgeau & Ramadier – recenzja

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
20161020_164810

Rozpoczynam cykl  Zainspiruj Malucha ciekawą książką,!! Co jakiś czas na stronie pojawiać się będą recenzje najciekawszych na rynku książek dla dzieci. Zaczynajmy!

Wieczór, po ciężkim dniu w pracy i wspólnych zabawach z dzieckiem… Marzysz tylko o tym by usiąść na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty, szczególnie w tak chłodne wieczory jak  obecne. Zanim jednak to nastąpi, musisz położyć dziecko spać. Bywa, że jest to dość trudne zadanie. Większość dzieci ma niespożytą energię, a jej nadmiary uruchamiają się właśnie tuż przed samym zaśnięciem.

13438864_1567768103525003_3103838400096130012_n

Jeśli więc chcecie by ten wieczór wyglądał inaczej, a Wasz maluch zasnął szybko musicie dać mu…. zadanie do wykonania! Pomoże Wam w tym właśnie książka od wydawnictwa BABARYBA. Książka, która jest w stanie poskromić rozbrykanego 2, 3 latka. Ze starszymi dziećmi też da sobie radę Nie wierzycie? A jednak, sama przetestowałam ją na moim „egzemplarzu”. A uwierzcie mi to wyjątkowy „egzemplarz” z dodatkowym zbiornikiem energii 😉

zasnij-ze-mna1

Książka interaktywna wielkości zeszytu. Na pierwszy rzut oka całkiem niepozorna, może okazać się najlepszym przyjacielem Waszego dziecka. Gruba okładka w intensywnym niebieskim kolorze, a na niej śpiąca buzia. Rola dziecka tego wieczoru nieco się zmieni, nie będzie on namawiany do zaśnięcia, tym razem to on będzie musiał namówić do snu… książkę!

zasnij-ze-mna

Na pierwszej stronie czeka już na dziecko malutka myszka, która prosi by zachowywać się cicho, bo książka właśnie próbuje zasnąć. A jak Myszka prosi, to chyba należałoby posłuchać, prawda? Malutki gryzoń podpowiada co jeszcze należy zrobić zanim książka zaśnie. Ta propozycja skłania dziecka do odgrywania roli – roli rodzica, który usypia swojego malucha, rodzica który musi zadbać o wszystko, stąd też pytania. Dziecko musi dowiedzieć się …  Czy książka: umyła zęby? zrobiła siusiu? trzeba ją przykryć kocykiem i utulić przed zaśnięciem.

zasnij-ze-mna4

Podczas tej lektury dziecko w pełni aktywnie uczestniczy w usypianiu. Musi zadbać o to by książka była zrelaksowana, spokojna, by dobrze jej się spało. Ciekawym rozwiązaniem jest próba nawiązania relacji z książką – na sam koniec trzeba jej dać słodkiego buziaka. Przecież bez tego nikt by chyba nie zasnął!!

zasnij-ze-mna3

Zaokrąglone rogi, grube kartki, prosty tekst i czytanie zamienione na zabawę – idealnie dopasowują się do umiejętności maluchów. Starsze dzieci również zainteresuje, stanie się dla nich przerywnikiem dla bardziej poważnych lektur przed snem. Tekst jest prosty więc będą mogły również przeczytać ją np. młodszemu rodzeństwo.

zasnij-ze-mna2

Franek szybko zaprzyjaźnił się z książką, od pewnego czasu weszła do naszego codziennego rytuału zasypiania. Musimy zabierać ją ze sobą nawet na wyjazdy. Zanim sam się położy, zawsze układa ją do dnu. Książka UCZY, opieki nad innym, oraz zrozumienia dla rodzica, który czasem  mimo sprzeciwu dziecka, musi położyć je spać.

Gdy maluch będzie zadawał pytania książce, Wy na nie odpowiadajcie. A co się stanie gdy na któreś z nich odpowiecie NIE?!

U nas jest przy tym sporo śmiechu prób przekonywania, że jednak książka powinna iść  i umyć żeby 😉 Jeśli książeczka będzie grzeczna to może być wzorem dla naszego smyka, dziecko będzie brało z niej przykład i szybko zaśnie.

Jeśli szukacie czegoś innego, oryginalnego, z minimalną ilością słów i jednocześnie maksymalną ilością treści – to ta propozycja jest dla Was!! Książka dostępna w księgarni BABARYBA obecnie w cenie promocyjnej.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.