Zabawy z kolorowymi odciskami stóp

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
kolorowe odciski stóp (4)

Dzisiejsza propozycja zabawy to kolorowe odciski stóp. Nie chodzi nam o zwykłe odciski z farby, a o coś zupełnie innego – kolorowe odciski wycięte z papieru. Takie odciski możecie wykorzystać do kilku ciekawych zabaw, ale o tym za chwilę.

Potrzebujecie:

  • kredki lub farby,
  • ołówek,
  • nożyczki,
  • białe kartki papieru.

W pierwszej kolejności niech dziecko stanie na białej kartce, a Wy odrysujcie jego stopy, tak by mieć wzór do wycinania. Według wzoru wytnijcie kilka par stopek. Następnie każdy odcisk niech dziecko pokoloruje kredkami lub pomaluje farbami. Możecie również użyć kolorowego papieru, dzięki czemu zaoszczędzicie trochę czasu na kolorowaniu lub malowaniu. Nasze dzieci jednak bardzo chętnie kolorowały wszystkie odciski. Im więcej kolorów użyjecie tym lepiej.

Poniżej kilka propozycji zabaw z takimi odciskami.

kolorowe odciski stóp (4)

Segregowanie po kolorach

Rozłóżcie wszystkie odciski na podłodze, mieszając kolorami. Poproście by dziecko posegregowało je wg. kolorów, na oddzielne kupki.

Poszukiwanie odcisków

Weźcie o jednej stópce każdego koloru, resztę rozłóżcie na podłodze. Pokażcie maluchowi przez 2-3 sekundy, wybrany przez siebie odcisk, w konkretnym kolorze. Następnie schowajcie go i poproście by dziecko znalazło taki kolor, wśród odcisków na podłodze.

kolorowe odciski stóp (1)

Ścieżka

Na podłodze, z odcisków zróbcie ścieżki z dwóch, trzech wybranych kolorów. Niech dziecko przejdzie ją, dotykając np. jedynie koloru czarnego lub zielonego, omijając resztę.

kolorowe odciski stóp (2) - główne

Twister

Gra znana wszystkim. Przymocujcie odciski na podłodze taśmą, by się zbyt nie ślizgały i wydawajcie komendy dziecku np. prawa noga na czerwony, lewa na zielony. Będziecie mieli przy tym mnóstwo śmiechu.

Figury

Twórzcie kolorowe figury z odcisków. Pobudźcie swoją wyobraźnię oraz wyobraźnię Waszego malucha.

kolorowe odciski stóp (5)

Powyższe zabawy prócz kolorów, ćwiczą motorykę mała i dużą, koncentrację, uwagę.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.