Zabawy na plaży

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE
20160528_143115

Znacie dziecko, które nie lubi piasku? A piasku i wody w jednym miejscu? Plaża więc jest idealnym miejscem na spędzenie miło czasu, całą rodziną. Ile jednak można kopać dołki? Poniżej kilka zabaw, które pomogą zwalczyć, ewentualną plażową nudę:Kolaż na piasku

Szukanie skarbów zacznijcie już w momencie wyjścia z pensjonatu/hotelu/ pola namiotowego itd. Zbierajcie wszystko co może się przydać – kamyczki, gałązki, muszelki, kamienie, liście, korę itd. Później na mokrym piasku, zrobicie z tego wszystkiego piękny kolaż.

Ukryty skarb!

Wyznaczcie, rysując np. patykiem, miejsce które będzie Waszą przestrzenią do poszukiwania. Jedna osoba się odwraca, a druga w tym czasie, w wyznaczonym kwadracie/okręgu zakopuje jakiś przedmiot, np. foremkę do piasku. Zadaniem oczywiście jest, w jak najszybszym czasie odnaleźć przedmiot. Później zamieńcie się rolami.

Uwaga na falę!

Znajdźcie miejsce, gdzie nie kąpie się dużo ludzi, miejsce nad samym morzem ,które obmywane jest przez morskie fale. Ustalcie znak, który każdy uczestnik będzie musiał narysować, zanim fala zdąży go zmyć.

Szamiące muszle

Zadanie dla prawdziwych poszukiwaczy! Znajdźcie na plaży muszle, w różnych rozmiarach, sprawdźcie która z nich szumi najmocniej. Możecie zastanowić się wspólnie i spróbować wymyślić historię, skąd ten szum się tam bierze?

Kucharz na plaży

Pomóżcie usypać dziecku górkę, która będzie kuchnią. Narysuj na niej dwa palniki. Garnkami będą wiaderka, talerzami foremki do babek z piasku. A do garnka wrzućcie wszystko to, co mały kucharz uzna za stosowne i co znajdziecie na plaży.

Ślady na piasku

Zróbcie sobie spacer po plaży w poszukiwaniu nieznanych odcisków, róbcie też swoje.

Mokry berek

Wodę prosto z morza, dzieciaki nabierają do foremek. Następnie biegnąc, muszą opróżnić je do postawionych na plaży wiaderek.

 Plażowy slalom

W drodze na plaże, przez las, poszukajcie patyków, które posłużą Wam jako słupki do slalomu. To jak będziecie pokonywać przeszkody zależy już do Waszej wyobraźni np. możecie skakać na jednej nodze, na dwóch, iść  na czworaka, tyłem itd.

Zaczarowany dywan

Za dywan posłuży Wam koc plażowy. Niech dziecko się w nim położy, a rodzice niech ciągną go po plaży lub bujają jak w hamaku.

Jeśli wykorzystacie moją inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.