Zabawy klockami

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
zabawa klockami

Chyba w każdym domu, niezależnie czy wychowujecie chłopca czy dziewczynkę, znajdą się klocki. Zazwyczaj dzieci zaczynają od budowy wysokiej wieży, by później konstruować różne rzeczy. Zabawa klockami świetnie pływa na motorykę małą, wyobraźnię i kreatywność – zachęcamy więc do częstych zabawa. Warto jednak, od czasu do czasu, wykorzystać klocki w mniej standardowy sposób. Poniżej kilka takich pomysłów:

Traf do celu!

Postawcie przed dzieckiem pudełko. Na dno możecie położyć miękką szmatkę , niech wrzuca do niego klocki. Jeśli maluch łatwo rozprawi się z tym zadaniem, nie będzie miał żadnych nietrafionych rzutów – odsuń mu pudełko dalej, niech rzuca z większej odległości.  Pierwszą odległość oraz kolejne, dostosuj do wieku dziecka.

Przejdź przez błoto!

Wykonując to ćwiczenie, lepiej trzymać mamę za rękę! Rozłóżcie klocki po pokoju na odległości  mniejszą niż krok dziecka. Wybierzcie się razem w podróż po błocie (czyli klockach). Pamiętajcie by nie wpaść w błoto! Dziecko musi iść tak by omijać klocki.

Ścieżka

Klocki rozłożycie po całym pokoju ,w jednej linii, każdy na odległości trochę mniejszą niż krok dziecka. Dziecko będzie musiało chodzić zygzakiem, między klockami. Mniejszym dzieciom, należy zademonstrować zabawę, starsze poproś by chodziły jak żmija. Tę zabawę można dowolnie modyfikować – w podskokach mijać klocki, chodzić na czworaka itp.

Idź ostrożnie!

Ta zabawa będzie świetna na wyciszenie dziecka przed snem. Najlepsze do niej będą klocki drewniane. Niech dziecko weźmie jeden klocek do ręki, wy postawcie mu drugi, tak by powstała wieża. Dziecko nie może dotykać drugiego klocka. Jego zadaniem będzie przejść od ściany do ściany lub od pokoju do pokoju, tak by klocek nie spadł. Łatwe? Możecie skomplikować zadanie, stawiając jeszcze jeden klocek. Starszym dzieciom, możecie dać dwie wieże, każda do jednej rączki lub dać trzy klocki w poziomie, dziecko niech trzyma dwa boczne.

Ramki na zdjęcia

W tej zabawie rola klocków jest szczególna, będą one bowiem ramkami dla obrazków i fotografii. Wybierzcie z dzieckiem kilka obrazków z gazet, kartonów lub dajcie mu rodzinne zdjęcia. Gotowe obrazy postawcie pionowo w dowolnym pomieszczeniu.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.