Zabawy z galatertką

1 Reply

MONTESSORI NASZE RECENZJE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
DSC01445

Zabawa typowo sensoryczna, dla dzieci w różnym wieku. Możecie zacząć ją wprowadzać już około 7 miesiąca życia, gdy Wasz maluch zacznie siadać. Galaretka wpływa na wszystkie zmysły, jest kolorowa, pachnie, ma swoją konsystencję itd. Dodatkowo jest bardzo smaczna!

Oprócz kolorowych galaretek, potrzebujecie pojemniki plastikowe o różnych kształtach, silikonowe opakowania do robienia lodu, muffinek itp, białe kartki, lub tace na którą wyciągniecie gotowe galaretki. Przyda się również nożyk, do wyciągania galaretki. Przy szykowaniu galaretki, lepiej jest użyć mniejszej ilości wody, niż sugerowana na opakowaniu.

ZABAWY GALATERTKA

W ten sposób galaretka będzie nieco twardsza, przez co łatwiej będzie można budować z niej np. wieżę.

Przygotujcie miejsce do zabawy. U nas sprawdził się koc zabezpieczający ze śliskiego materiału, duże kartki A3, z bloku technicznego, na które wyciągaliśmy galaretki. Gdy galaretki będą już wyciągnięte z form, pokażcie dzieciom np. jak z nich budować wieże.

Dotykajcie je wspólnie i opisujcie co czujecie pod palcami, pokażcie dziecku jak się trzęsą, opowiedzcie jakiej są konsystencji, czy są śliskie, jak pachną itd. Jeśli dziecko sama nie wpadnie na taki pomysł, pokażcie mu jak podrzucać i zgniatać galaretkę. Pozwólcie uruchomić wyobraźnię Waszemu dziecku, już ono najlepiej będzie wiedziało co z nią zrobić.

Proponujemy przygotować zabawę, po obiedzie (w ramach deseru). Jeśli pozwolicie bawić się dzieciom w ten sposób tuż przed obiadem, pojawi się problem (jak to miało miejsce u nas ;).

Uwierzcie nam, że małe brzuszki potrafią pomieścić spore ilości tej „zabawki” 😉

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.