Zabawy z galaretką – sensoryczny podświetlany stolik

1 Reply

MONTESSORI NASZE RECENZJE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
zabawy-galaretka-2

Zabawa typowo sensoryczna, dla dzieci w różnym wieku. Możecie zacząć ją wprowadzać już około 7 miesiąca życia, gdy Wasz maluch zacznie siadać. Galaretka wpływa na wszystkie zmysły, jest kolorowa, pachnie, ma swoją konsystencję itd. Dodatkowo jest bardzo smaczna!

Potrzebujecie pojemniki plastikowe o różnych kształtach, silikonowe opakowania do robienia lodu, muffinek itp, tace na którą wyciągniecie gotowe galaretki. Przy szykowaniu galaretki, lepiej jest użyć mniejszej ilości wody (200ml-250ml), niż sugerowana na opakowaniu. W ten sposób  będzie nieco twardsza, przez co łatwiej będzie można budować z niej np. wieżę czy pokroić. Nie będzie się również tak rozpływać podczas zabawy w rękach.

Aby było ciekawiej wykorzystałam pewien ciekawy sposób do zabawy….

zabawy-galaretka-7

Moje dzieci uwielbiają podświetlany stolik (wykorzystujemy go do różnych zabaw), dlatego postanowiłam użyć go również podczas galaretkowego szaleństwa przyznam, że efekt mnie zaskoczył. Jak przygotować taki stolik?

zabawa-gaalaretka-6

Wystarczy Wam duży pojemnik na pościel z pokrywą oraz cotton balls z własnym zasilaniem na baterie. Teraz już pozostaje zapalić lampki, zgasić światło i na pokrywę wysypać kolorowe, pokrojone w kostkę galaretki – DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA.

zabawy-galaretka-3

Stolik mojego pomysłu, wykorzystałam również podczas zajęć z Sensoplastyki® prowadzonych w Akademii Harmonika w każdy poniedziałek 17.30 oraz wtorek 10.00 oraz w Kredkafe o 9.30 w każdą sobotę. Dzieci i rodzice byli za każdym razem pozytywnie zaskoczeni, wchodząc do ciemnego pomieszczenia z rozświetlonym stolikiem. O tym czym jest Sensoplastyka® i dlaczego jest jej tak dużo ostatnio na stronie, napisze Wam w oddzielnym wpisie już wkrótce 😉 Zainteresowanych zapraszam do zapisów na zajęcia w Warszawie.

zabawy-galaretka-8

Przygotujcie miejsce do zabawy, zabezpieczcie podłogę folią malarską, weźcie duże kartki A3, z bloku technicznego, na które będziecie mogli później przełożyć galaretki. Nie narzucajcie dzieciom sposobu zabawy, niech same dojdą do tego co można z nich zrobić – u nas było budowanie wierzy, rozgniatanie rączkami i nogami, ślizgawka, przekładanie łyżkami z pojemnika do pojemnika, przesypywanie, rozgniatanie, podrzucanie, wysypywanie, powstały nawet galaretkowe jeże, urodzinowy tort ze świeczkami z makaronu-  dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

zabawy-galaretka-4

zabawy-galaretka-1

Dotykajcie je wspólnie i opisujcie co czujecie pod palcami, pokażcie dziecku jak się trzęsą, opowiedzcie jakiej są konsystencji, czy są śliskie, jak pachną itd.  Pozwólcie uruchomić wyobraźnię Waszemu dziecku, już ono najlepiej będzie wiedziało co z nią zrobić.

Proponujemy przygotować zabawę, po obiedzie (w ramach deseru).

Uwierzcie nam, że małe brzuszki potrafią pomieścić spore ilości tej „zabawki” ;-

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.