Zabawy błotem – #rodziceinspirują

Comment

MONTESSORI ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
zabawa-blotem

Zapraszam na kolejny wpis z cyklu #rodziceinspirują. Dziś propozycja od Pani Izabeli, która wraz ze swoją córką Emilią (2,5roku) zachęca do zabawy błotem.

Przyznacie sami, że obecna pogoda nas nie rozpieszcza i materiału do zabawy w postaci błota mamy aż za dużo. Tym razem jednak nie chodzi o bieganie i taplanie się w błocie, a o zabawę z ćwiczeniami dla motoryki małej – lepienie. Wystarczy do miski włożyć trochę błota i przenieść w miejsce gdzie będziecie mogli się bawić. Przygotujcie dziecku kilka dodatkowych rzeczy do zabawy np. tak jak Pani Iza kolorowe liście, mech, patyczki, gwoździe (w wersji dla dzieci starszych) czyli wszystko co waszym zdaniem będzie potrzebne do robienia błotnych stworów. Przydatne mogą okazać się również foremki do piasku by robić błotne babki.To co stworzą wasze dzieci zależy już tylko od ich wyobraźni. Do dzieła!

Poniżej zdjęcia Pani Izy z pracami Emilii:

zabawy-blotem-zainspiruj-malucha-1

zabawy-blotem-zainspiruj-malucha-2

zabawy-blotem-zainspiruj-malucha-3

zabawy-blotem-zainspiruj-malucha-4

Wszystkie użyte we wpisie zdjęcia są autorstwa Pani Izy – dziękuję za nie serdecznie.

Jeśli jednak wasze maluchy należą do małych wulkanów energii zapraszam do wpisu o zabawach w kałużach —-> KLIK . Dzięki takim zabawą dzieci będą miały okazję  stymulować czucie głębokie, poprzez próby wyciągnięcia nóżek z gęstego błota oraz poćwiczyć równowagę przy wyścigach w kałużach, gdy na nogach sztywne kalosze.

Jeśli i Ty masz jakiś ciekawy pomysł na zabawę, którym chciałbyś podzielić się z innym, zapraszam do kontaktu przez wiadomośc na Fb lub na adres zainspirujmalucha@gmail.com

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.