Zabawki sensoryczne i KONKURS Mom’s Hencz Toys

1 Reply

ARTYKUŁY NASZE RECENZJE ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
Nowy folder2

Każdy rodzic chce by jego dziecko rozwijało się w sposób harmonijny. Dlatego warto wspierać rozwój wszystkich zmysłów dziecka. Naszym zadaniem jest zadbać o jego wzrok, słuch, dotyk i równowagę. Aby to robić, na rynku mamy szereg zabawek zwanych sensorycznymi, które nam w tym pomagają. Część z nich jesteście w stanie wykonać samodzielnie.

Świat odbieramy wszystkimi zmysłami to samo tyczy się dzieci, nawet tych najmniejszych. Proces przetwarzania informacji płynący ze wszystkich zmysłów nazywany jest integracją sensoryczną. Aby rozwój dziecka przebiegał harmonijnie, wszystkie zmysły muszą działać prawidłowo, bez zarzutów. Integracja sensoryczna nie jest więc niczym innym jak procesem jednoczesnego selekcjonowania i łączenia ze sobą różnych bodźców. Okazuję się, że te najważniejsze w całym procesie jest to by dziecko już od pierwszych chwil swojego życia miało styczność z różnymi bodźcami (dla nas prostymi). Dbajmy więc o to by dostarczać ich jak najwięcej. Będzie to miało wpływ w kolejnych latach, na to jak dziecko poradzi sobie z bodźcami bardziej złożonymi. A przecież chcemy im to ułatwić, prawda?

Nad integracją sensoryczną naszego malucha można pracować więc już od pierwszych tygodni życia. Świetnie sprawdzają się do tego wszelkiego rodzaju materiały z różnymi fakturami, które pobudzają zmysły dotyku. Ten zmysł wydaje się być fundamentalnym, w pierwszych miesiącach, kiedy to zmysł wzroku nie działa jeszcze w pełni sprawnie. Jeśli do tego rzeczy są czarno białe (w pierwszych tygodniach życia), a później kolorowe i wydają dźwięki – oddziałują na wszystkie zmysły. Wszelkiego rodzaju grające (ale nie bardzo hałasujące) zabawki uczą koordynacji oko-ręka, a dodatkowo dostarczają wrażeń słuchowych.

Zachęcamy do nie unikania nieco bardziej szorstkich kocyków, dajmy dziecku możliwość pełzania po różnych powierzchniach, a później stąpania gołą stopą – po dywanie, podłodze drewnianej, płytkach, trawie, piasku. Ale to aktywności dla nieco starszych dzieci, co więc z tymi najmłodszymi szkrabami?

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być zabawki z metkami, zarówno metkowce jak i kocyki z kolorowymi metkami, ciekawe maskotki, maty itp. Muszę przyznać, że przy Franku (nie wiem czemu), ale wycinałam metki. Robiłam to do momentu, aż w końcu zauważyłam jak bardzo go interesują. Teraz przy drugim dziecku, już wiem, że metki to najlepszy przyjaciel malucha. Metki „uzależniają” tak samo jak folia bąbelkowa – niby prosta rzecz, a cieszy 😉 Zdarza mi się nawet „nakryć” Franka na dotykaniu metek przy kocykach, matach młodszej siostry 😉

Czarno białe

Dzięki Hencz Toys Zuzia ma również swoje uzależnienie, jest nim–Żyrafa Tymek. Tymek posiada różne struktury materiału co pozwala maluchom poznawać świat. Mała może łatwo go chwytać i potrząsać, żeby usłyszeć grzechotanie. Jest miękki, i ma te wszystkie kolorowe metki. I jest jedną z tych zabawek które pozytywnie wpływają na wszystkie zmysły Zuzia poprzez dotykanie, pocieranie, wkładanie do buzi – uczy się dodatkowo rozwijając sprawność swojego mózgu. Śwetnie sprawdza się również sensorek tzw. szmatka Produkt składa się z biało-czarnych elementów różnych dzianin, o różnej teksturze: tkaniny Minky z wypustkami, gładkiej satyny, milutkiej frotty strzyżonej, futerka oraz naturalnej bawełny. Do szmatki przypięty jest elastyczny gryzak, który z całą pewnością przyda nam się w okresie ząbkowania. Produkt wykonany jest z niezwykłą starannością, ręcznie, całkowicie w Polsce. Szmatka wpływa również pozytywnie na integrację sensoryczną Malutkiej.

Nowy folder1

Jeśli więc jesteś w ciąży i masz trochę wolnego czasu już teraz poszukaj ciekawych przytulanek i rozwiązań z metkami na stronie Hencz Toys. Zachęcamy też do polubienie Facebook Hencz Toys. Wiele ich zabawek otrzymało tytuł Zabawki Roku, a to zobowiązuje 😉

UWAGA KONKURS!!!

Jeśli spodobały Ci się produkty przedstawione wyżej, zapraszamy do udziału w konkursie! Nagroda została ufundowana przez Hencz Toys. Zwycięzca będzie mógł wybrać spośród przedstawionych wyżej zabawek JEDNĄ. Zasady poniżej. Post do udostępnienia na swoich tablicach FB, na naszym profilu ZAINSPIRUJ MALUCHA.

  1. Polub nasz fanpage Zainspiruj Malucha
  2. Polub fanpage Hencz Toys
  3. Polub grafikę konkursową i udostępnij ją PUBLICZNIE, na swojej tablicy.
  4. W komentarzu, pod postem, zaproś przynajmniej 3 osoby do konkurs oraz napisz, którą nagrodę wybierasz i dla kogo.

Czas trwania konkursu: od 07.04.2016 do godziny 13.00 13.04.2016
Ogłoszenie wyników: do 17.04.2016

Zapraszamy do konkursu!!!

Informacje dodatkowe:

Pytania dodatkowe, odnośnie nagród i wysyłki prosimy kierować do Hencz Toys.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.