Zabawa zapałkami

1 Reply

MONTESSORI ZABAWY 2-3 lata ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC00189

Jeśli macie w domu pudełko zapałek, jesteście gotowi by zorganizować dziecku ciekawą i rozwijającą zabawę w domowym zaciszu. Nie wymaga ona większego przygotowania, można ją bardzo szybko zrobić. Pamiętajcie jednak, by odbywała się pod nadzorem kogoś dorosłego.
Zabawa dla dzieci od około 2 lat, świetnie wpływa na motorykę małą, rozwija sprawność rąk i paluszków, ćwiczy logiczne myślenie, wyobraźnię i spostrzegawczość dziecka.

Na kartce papieru narysujcie różne wzory, które następnie dziecko będzie musiało, za pomocą zapałek, odwzorować. Kształty wybranych wzorów, należy dopasować do wieku dziecka. Dla mniejszych dzieci narysujcie np. kwadrat, prostokąt, słoneczko. Dla dzieci starszych (od około 3 lat) np. domek, ludzika, statek itp.

DSC00188

zabawa zapałkami(1)

Następnie omówcie z dzieckiem narysowane obrazki. Gdy dziecko będzie już wiedziało co przedstawia rysunek, może zabrać się za jego odwzorowywanie. Jeśli dziecko poradzi sobie dobrze z tą wersją zabawy, możecie ją nieco zmodyfikować. Poproście malucha, by ułożył rysunek z pamięci, albo niech zasłoni oczy, a Wy zmieńcie coś w ułożeniu zapałek.

Pozwólcie dziecku tworzyć również własne wzory, Asia np. zrobiła zagrodę dla zwierzątek.

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.