Zabawa w kontury

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
zdjecie 1

Ponieważ od zawsze jestem fanką drewnianych zabawek, mamy ich w domu kilka rodzajów. Starałam się od 1 roku życia moich dzieci, zachęcić je do zabawy tym rodzajem zabawek. Co się udało 😉 By zabawy zbyt szybko się nie znudziły, za kazdym razem nieco ja modyfikuję i staram się ukierunkować je na rozwój myślenia.

Hitem są u nas drewniane owoce do krojenia czy sorter z kształtami. Maluchy, nie pogardzą również zwykłymi drewnianymi klockami, budują z nich, domki, wieże, drogi – ich wyobraźnia nie ma granic. Zabawa w kontury, z wykorzystaniem zabawek, tak im się spodobała, że potrafili poświęcać na nią większość swojego czasu przeznaczonego na aktywności.

Potrzebujecie:
• drewniane figury, zwierzęta, owoce
• kartka A4

Jak zrobić:
1. Dobierzcie do każdego kształtu flamaster odpowiedniego koloru.
2. Przyłóżcie zabawkę na kartki i obwiedźcie ją flamastrami.

zdjecie 1

Jak się bawić:

Rozłóżcie drewniane figury na stole, pokażcie kartkę z kontrami tych figur. Poproście dziecko by znalazło do każdej figury, jej kontur.

zdjecie 3 zdjecie2 zdjecie5

Ponieważ w tej zabawie wykorzystuje się zabawki różnych form i kolorów, nie tylko rozwija ona myślenie Twojego dziecka, ale pomaga w nauce kolorów i kształtów.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.