Zabawa sensoryczna z kolorowym ryżem i mąką

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
Bez tytułu

Ciało dziecka, by rosnąć, potrzebuje pożywienia, tak samo jego mózg, by prawidłowo się rozwijać potrzebuje bodźców z otoczenia. Dziecko przez całe życie, uczy się dzięki swoim zmysłom, które non stop przekazują tysiące, ważnych informacji do mózgu. Tam następuje ich łączenie by właściwie zareagować. Selekcja tych bodźców to właśnie integracja sensoryczna. O zabawach sensorycznych można by długo pisać, jedno jest pewne to najlepsze zabawy dla naszych dzieci.

Ostatnie badania dowodzą, że zabawy sensoryczne mają ogromny wpływ na cały proces budowania w mózgu zintegrowanych, konkretnych bardzo zachowań, które pojawiają się jako odpowiedź na konkretne bodźce, pochodzące właśnie z zewnątrz. Poprzez właściwą stymulację, nasze pociechy mogą rozwijać zarówno zmysł wzroku, słuchu, dotyku a także równowagi.

Poniżej opis jednej zabaw sensorycznych z użyciem ryżu i mąki. Jak zrobić kolorowy ryż przeczytasz TU. Tym razem zmieszałyśmy mąkę z kolorowym ryżem oraz użyłyśmy ulubionych zabawek – czyli naczyń do gotowania i zwierząt.

Warto wspomnieć, że zabawy sensoryczne rozwijają wyobraźnię i fantazję naszych maluchów. Dlatego zachęcamy do częstych, tego typu zabaw. Są to zabawy które mocno angażują dziecko, w związku z czym rodzic ma chwilę dla siebie.

Dajcie dziecku ponieść się jego wyobraźni!!

Do zabaw sensorycznych, jeszcze nie raz będziemy wracały.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.