Wesołe bąbelkowanie!

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
DSC00339

Dmuchanie przez słomkę jest świetnym ćwiczeniem dla rozwoju mowy malucha, a do tego jest to doskonała zabawa! Musimy jednak, w pierwszej kolejności, nauczyć dziecko właściwego dmuchania (wdech nosem, wydech ustami). Dziecko uczy się „zarządzać” swoim oddechem, ćwiczy mięśnie niezbędne do prawidłowego mówienia.

Gdy już macie pewność, że dziecko wie jak dmuchać przez słomkę, macie 100% pewności, że nie będzie jej piło, możecie dodać do wody szampon, mydło, tak by przy wydmuchiwaniu wyszła duża piana. Możecie również dodać trochę barwnika spożywczego, do wody by zmienić jej kolor. Będzie to z pewnością jeszcze ciekawsze doznanie dla Waszych maluchów.

Jeśli jednak dopiero uczycie dziecko dmuchać, przez słomkę i istnieje spore ryzyko, że maluch wypije trochę mieszanki, wykorzystajcie bezpieczniejsze płyny np. kompot, woda z różnymi sokami owocowymi, połóżcie trochę okruszków piankoliny, lub jakiegoś tworzywa piankowego, herbatę, kawę inkę, mleko itd.

Bardzo fajnie wyglądają skaczące w misce kawałeczki tworzywa piankowego. Dziecko musi starać się dmuchać tak mocno, by wyskakiwały z miseczki.

Ze starszym dzieckiem, możecie porozmawiać na temat samej piany – jaka jest w dotyku, jak pachnie, jaki ma kolor i konsystencje. Spytajcie, dlaczego jego zdaniem piana rośnie, jest jej coraz więcej? Maluchom zaś opowiedzcie sami o pianie, sąd się bierze, jaka jest w dotyku – im więcej słów tym lepiej.

Wkrótce pojawi się wpis, jak malować taką pianą!

Napiszcie w komentarzach jak ta zabawa przebiegła u Was?!

DSC00333

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.