Wąż z baniek mydlanych

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE
1-waz-z-baniek5

Za  oknami piękna  pogoda dlatego zachęcam do wszelkiego rodzaju zabaw na dworze. Dziś propozycja dla fanów baniek mydlanych. Proponuję jedna  bańki w innej formie, wasze dzieci stworzą z nich dłuuuuuuugiego węża przy okazji ćwicząc oddech.

Dodatkowo pozbędziecie się pojedynczych skarpetek, których u nas po każdym praniu jest coraz więcej. Zaczynam podejrzewać, że nasza pralka zwyczajnie je pożera 😉 Ćwiczenia oddechowe są niezwykle ważne dla prawidłowego mówienia, rozwoju  i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego. Wykorzystajcie więc zabawę do krótkich zajęć, wspierających prawidłowy rozwój dzieci.

20170626_100358

Do stworzenia węża potrzebujecie:

  • butelkę po napoju,
  • niepotrzebną skarpetkę,
  • płyn do naczyń,
  • miseczkę,
  • nożyczki lub nóż,
  • opcjonalnie barwniki spożywcze.

Obetnijcie spód butelki, naciągnijcie na nią dopasowaną skarpetę, do samego końca, w razie potrzeby odwińcie ściągacz.

1-waz-z-baniek

Skarpetka nie może ściągać się z butelki, ponieważ pod wpływem dużej ilości wody, zwyczajnie Wam spadnie. Tak przygotowaną butelkę odłóżcie  na bok i w miseczce przygotujcie wodę, dolejcie do niej płynu do naczyń (na oko) do uzyskania oczekiwanej gęstości. Płyn najlepiej wymieszać trzepaczką do jajek, wtedy najlepiej się pieni.

20170626_105335

W tak przygotowanej miksturze możecie już zamoczyć butelkę, następnie mocno dmuchnijcie w dziubek i patrzcie jak powstaje długi wąż z baniek mydlanych.

1-waz-z-baniek1 1-waz-z-baniek2 1-waz-z-baniek3 1-waz-z-baniek4 1-waz-z-baniek6

Zabawa tak spodobała się Frankowi, że zawołał wszystkie dzieci z osiedla i w domu powstała fabryka butelek, nasza kolekcja pojedynczych skarpetek drastycznie się zmniejszyła, co niezwykle mnie ucieszyło. Przy okazji dzieciaki wymyły mi cały podjazd przed domem, świetnie się przy tym bawiąc.

Dobrej zabawy!!!!!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.