Tydzień Halloween – Ta zupa ma oczy!

Comment

HALLOWEEN
Zupa z oczkami

Dziś zapraszamy na kolejną zabawę, którą możecie wykorzystać na wieczór Halloween. I tym razem nazwa jest przerażająca, a pod nią kryje się dobra zabawa i dużo śmiechu na twarzach Waszych dzieci. Robimy „zupę z oczami”!! Zabawa jest idealna do ćwiczenia motoryki małej rąk, rozwija koordynację oko-ręka oraz zmysł somatyczny. Dodatkowo pozwala doskonalić precyzję i docelowość ruchów. W zabawie mocno zaangażowany jest zmysł dotyku, poprzez bodźce czuciowe – ciepła, zimna woda. Jak widać zabaw prócz tego,  że dostarcza mnóstwo korzyści rozwojowych, przede wszystkim daje mnóstwo radości.

Zabawa z plastikowymi oczami, wskazana jest dla dzieci, które są już poza okresem wkładania wszystkiego do buzi. Okazuje się jednak, że dobrze też pilnować nawet 2 latków. Franek nie mógł się powstrzymać przed spróbowaniem jednego oczka. Okazało się nie zjadliwe, jednak ciekawość wygrała 😉 Pamiętajcie jednak, że istnieje możliwość zadławienia się drobnymi oczkami. Jeśli boicie się zadławienia, wykorzystajcie nieco większe elementy np. piłeczki.

Zupa z oczkami1

Potrzebujecie:

  • paczkę plastikowych ruchomych oczek,
  • pojemnik z ciepłą lub zimną wodą,
  • trochę barwnika spożywczego,
  • małe sitka,
  • miseczki,
  • talerzyki,
  • chochle do zupy,

Wlejcie wodę do pojemnika, najlepiej dość wysokiego. Gwarantujemy Wam, że dzieci nie powstrzymają się przed próbą chlapania się w wodzie. Do wody możecie dodać kilka kropelek barwika spożywczego. Radzimy również zabezpieczyć miejsce zabawy, woda będzie wszędzie. Dajcie dzieciom wszystkie przedmiotu do zabawy i poproście by wyłowiły jak najwięcej oczek. Później niech próbują przyklejać oczka do boków pudełka.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.