Tydzień Halloween – Sensoryczna pianka

Comment

HALLOWEEN
sensoryczna pianka

Kolejna propozycja zabawy sensoryczne, nie tylko na Halloween. Dostarcza pozytywnych wrażeń zmysłowych, a dzieci mimo prostoty jej wykonania, bardzo ją lubią. O tym jak można bawić się kolorową pianką pisałyśmy już wcześniej TU. Dziś nie przenosimy zabawy do łazienki, tylko do kuchni lub pokoju.

Potrzebujecie:

  • piankę do golenia,
  • barwnik spożywczy (pomarańczowy, czerwony i żółty)
  • blachę do piekarnika,
  • łyżeczki, miseczki, talerzyki – do przekładania pianki,
  • białe kartki z bloku technicznego.

Wyciśnijcie piankę do większej miski, dodajcie do niej po kilka kropel barwników spożywczych, tak by wyszedł kolor pomarańczowy – by pozostać w klimacie Halloween. Wymieszajcie to ze sobą.. Oczywiście nie jest to konieczne. Niezależnie od tego czy użyjecie barwników czy też nie oraz w jakich kolorach, zabawa będzie tak samo atrakcyjna. Gdy kolory się zmieszają, przełożycie wszystko na blachę. Całą resztę pozostawcie dziecku, już ono najlepiej będzie wiedziało co z tym zrobić – niech przekłada, dotyka, przesuwa piankę. Franek, pamiętając nasze ostatnie szaleństwa z pianką pod prysznicem, szybko zaangażował się i w tę zabawę.

Na koniec zachęćcie dziecko by przełożyło piankę na kartki papieru, rozsmarowało ją, tak by powstał obrazek. Zostawcie swoje dzieło do wyschnięcia.

sensoryczna pianka (2)

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.