Tydzień Halloween – Pajączek z gazety

Comment

HALLOWEEN
pająk z gazety

Halloween to okres strasznych dekoracji, czas kiedy w naszych domach gości dynia z okropnymi zębami, pająki, duchy itp. Skoro zawitaliście na naszą stronę, to prawdopodobnie jesteście otwarci na to, by tego typu ozdoby stworzyć w domowym zaciszu. Oczywiście razem z Waszymi dziećmi. Dziś proponujemy zrobić pająka, a nawet kilka. Naprawdę nie ma potrzeby kupować gotowych ozdób. Dajemy Ci możliwość spędzenia chwili razem, przy okazji dziecko poćwiczy sprawność ręki.

Potrzebujecie:

  • starą gazetę,
  • plastelinę lub gumę do żucia,
  • serwetkę

pająk z gazety

Jeśli wykorzystujecie gumę, musicie ją teraz lekko porzuć. Z gazety wyrwijcie 4, dłuższe paski, następnie przerwijcie je na pół, żeby nogi pająka nie były zbyt długie. Paseczki musicie zwinąć w cieniutkie wałeczki. Da się je zrolować całą dłonią, albo palcami (kręcąc w dwie, przeciwne strony). Te wałeczki będą nogami pająka. Rozłóż wałeczki na stole, tak by się przecinały i stworzyły gwiazdkę. Jedną nóżkę zawińcie, tak by trzymała resztę, jeden raz. Gumę wyciągnij do serwetki/gazety, ważne by była jednowarstwowa. Jeśli stosujecie plastelinę, zróbcie z niej kulkę. Zawińcie gumę/plastelinę w serwetkę/gazetę i przyklejcie ją w miejscu przecięcia „nóg pająka”. Odwróćcie go, nogami do dołu, możecie lekko ugiąć nóżki. Pająk gotowy!

pająk z gazety (2)

pająk z gazety (3)

Teraz wykorzystajcie go do strasznych zabaw w Halloween, będzie idealnie pasował np. do piankowej pajęczyny, o której pisałyśmy TU. Młodszemu dziecku możecie zrobić zabawę w „a kuku” chowając pająka np. pod kubkiem i odsłaniając go. Jeśli macie kilka kubeczków, pobawcie się w „Gdzie jest?”. Dziecko musi zgadnąć, pod którym kubkiem jest pająk. By utrudnić zabawę przesuwajcie kubeczki.

Pająki możecie również zrobić z szyszek, szczegóły znajdziecie w poprzednim wpisie TU.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.