Tydzień Halloween – Girlandy z duchów

Comment

HALLOWEEN
Girlandy z duchów (4)

W przyszłym tygodniu wypada Halloween, dlatego też przez najbliższe siedem dni, zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi propozycjami zabaw na ten dzień lub wieczór.

Hallooween jest jednym z najbarwniejszych świąt w kalendarzu.

Prawda jest taka, że najbardziej czekają na nie dzieci. Zamiast kupować gotowe ozdoby podpowiemy jak razem z maluchem zrobić je samodzielnie oraz jakie zabawy zorganizować, w strasznym klimacie. Hallooween jest świętem, które w Polsce ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie da się jednak ukryć, że z roku na rok, staje się coraz bardziej popularne.  Oczywiście daleko nam jeszcze do rozmachu z USA.

Dzieci kojarzą je z okresem straszenia i zbierania słodyczy. Nasze dwulatki z całą pewnością, nie ruszą jeszcze w poszukiwanie słodyczy wśród sąsiadów, chcemy jednak nieco ozdobić nasze domy, by chociaż przez chwilę odczuły radość z tego święta.

Nie ma Halloween bez duchów, dlatego postanowiłyśmy, razem z dziećmi stworzyć girlandy z duszków. Zabawa prosta, ale bardzo twórcza i poznawcza.

Girlandy z duchów (1)

Potrzebujecie:

  • kolorowy papier,
  • białą farbę,
  • gąbkę do mycia naczyń,
  • czarny market,
  • sznurek lub ozdobną tasiemkę,
  • klamerki/spinacze lub taśmę klejącą.

Z kartek papieru wytnijcie 4 równe prostokąty. Białą farbę wylejcie na talerzyk, tak by moczyć w niej całą gąbkę. Jeśli farba jest gęsta dodajcie trochę wody. W gąbce możecie wyciąć kształt duszka, tak jak my to zrobiłyśmy, nie jest to jednak konieczne.

Poproście by dziecko moczyło gąbkę i odciskało ją na kartonikach. Teraz musicie poczekać by duszki przeschły. W trakcie gdy duchy schną, np. rozłożone na grzejniku, opowiedzcie o nich dzieciom – możecie wymyślić wspólnie miny, które zaraz będziecie rysować. Pokazujcie przy tym te miny, niech dziecko je powtarza, przy okazji będziecie mieli krótką lekcję o emocjach.

Girlandy z duchów (3)

Gdy farba przestanie się kleić, możecie przystąpić do wspólnego malowania. Gotowe duszki zaczepcie, przy pomocy taśmy, spinaczy lub klamerek do taśmy lub sznurka i powieście w widocznym miejscu. Może to być również fajna ozdoba pokoju waszego malucha.

Girlandy z duchów (2)

 

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.