Tydzień Halloween – Gałki oczne z galatertki

Comment

HALLOWEEN
gałki oczne z galaretki (2)

Zabawa „gałkami ocznymi” brzmi dość strasznie, ale przecież na tym polega Halloween. Przełamcie strach i przeczytajcie o co dokładnie chodzi w tej zabawie. Zapewniamy świetną rozrywkę i niesamowite przeżycia.

O tym jak wykorzystać galaretkę do zabawy pisałyśmy już TU. Galaretka ma to do siebie, że się trzęsie, jest kolorowa, ma smak, zapach, a nawet wydaje delikatny dźwięk – to oznacza, że zabawa nią dostarcza wielu wrażeń zmysłowych, co dla dzieci jest idealną zabawą. Wielozmysłowość doświadczeń jest tym czego potrzebują maluchy. Zabawa galaretką pozwala dziecku odejmować proste działania, zmieniać jej kształt poprzez dotyk. Jest więc niesamowitym doświadczeniem z samej perspektywy budowania własnej wartości.

gałki oczne z galaretki (1) By powstał Wasz własny zestaw „gałek ocznych” potrzebujecie:

  • galaretka w dowolnym kolorze,
  • łyżka żelatyny,
  • rodzynki,
  • forma, która da efekt gałki ocznej.

gałki oczne z galaretki (3)

Galaretkę należy przygotować wg. przepisu na opakowaniu. By była bardziej twarda dodajcie do niej łyżkę żelatyny. Wlej galaretkę do formy i włóż do niej rodzynkę. Zostaw w lodówce aż stężeje.

W ten sposób powstaną, straszne gałki oczne, które dostarczą dużo radości Twojemu maluchowi. A na koniec, jeśli coś przetrwa próbę, będziecie mogli zjeść.

Jedno jest pewne, po tej zabawie nie będziecie mieli zbyt dużo sprzątania, galaretka znika w bardzo szybkim tempie 😉

gałki oczne z galaretki (4)

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.