Tydzień Halloween – Dynia z kolcami

Comment

HALLOWEEN MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
4

Świecące w ciemnościach oczy, wycięte w pomarańczowej dyni oraz przerażający uśmiech to symbol Halloween. Chcemy zaproponować Wam, alternatywne wykorzystanie dyni i stworzenie wersji „z kolcami”. Zabawa z dynią nadaje się świetnie nie tylko na samo święto, da wiele radości w zwykły, nieco podchmurny dzień.  

Możecie wykorzystywać tę zabawę, gdy u Waszych dzieci będą miały gości lub gdy po raz kolejny słyszycie „nudzę sięęęęę!!!”. Wystarczy dynia, kilka pinezek i gumki recepturki. Jest to bardzo prosta w wykonaniu zabawa, dająca mnóstwo pozytywnych przeżyć. Stymuluje motorykę małą, umiejętności motoryczne – przy wbijaniu pinezek w dynię czy umieszczaniu na nich gumek. Kształtuje wyobraźnie i kreatywność. Jest to również świetna nauka matematyki, zmieniających się kształtów 3D, tworzenie wzorów itp.

2

 Potrzebujecie:

  • dynię,
  • pinezki,
  • kolorowe gumki recepturki

Posądźcie dziecko przed dynią, wytłumaczcie mu, że teraz powinno wbijać pinezki w dynię by później zaczepiać na nich kolorowe gumki. Jeśli dziecko jest młodsze, możecie mu pomóc, pokażcie jak wbić szpilki. Dalej niech próbuje samo, jest to świetne ćwiczenie dla małych paluszków. Asia i Franek spędzili nad dynia ponad godzinę! Gotowa dynia będzie ciekawą dekoracją w domu, zamiast tradycyjnej opcji.

1

 

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.