Twórcze zabawy w piaskownicy

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
piaskownica

Pogoda za oknami piękna, więc może czas na piaskownice? Zabawa w piaskownicy nie zawsze musi wyglądać tak samo. Poniżej kilka propozycji na twórcze zabawy w piasku. Pogoda sprzyja cora dłuższemu przebywaniu na dworze. Wykorzystajcie to!

Depczemy ścieżki

Opiekun razem z dzieckiem chodzi po piasku, zostawiając przy tym ślady i mówiąc: „Wielkie stopy idą po ścieżce- tup,tup,tup. Małe stópki biegną po ścieżce – tup,tup,tup”. Wraz z dzieckiem zastanów się jakie zwierzęta mogą zostawiać duże, a jakie małe ślady na piasku. Np. Duże ślady zostawia niedźwiedź, malutkie – wiewiórka. Wspólnie wymyślcie jak najwięcej zwierząt!

Norka dla myszki

Wspólnie kopiecie wielkie doły (norki). Następnie dorosły wydaje odgłosy małej myszki,
a dziecko wkłada do norki zabawkę, udającą myszkę. Pamiętaj, by pochwalić dziecko za wykopanie idealnego domku dla zwierzątka.

Mały piekarz

Dziecko „wypieka” z piasku bułeczki, pierożki, torty. Do tej zabawy wykorzystajcie rozmaite foremki. Niech dziecko wsypuje do nich piasek, poklepuje go ręką lub łopatką. Pierożki można „wypiekać” za pomocą rąk, przekładając mokry piach, z jednej rączki do drugiej. Potem dziecko „częstuje” wypiekami mame, lalki i swoje misie.

Zagroda

Bobas rękami lepi zagrodę po okręgu. W takiej zagrodzie można schować np. zajączka przed złym wilkiem, czy jeździć wzdłuż zniej ciężarówką.

Zaczarowane odciski na piasku

Razem z dzieckiem,  na mokrym piasku, zostawcie odciski swoich stóp i rąk. Następnie dorysujcie, lub dołóżcie do nich kamyki, szyszki, żołędzie itp. tak by zmienić je w wesołe buzie, rybki, ośmiorniczki czy ptaki.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.