Trasa dla samochodów

2 Replies

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
Domowa trasa dla samochodów (1)

Jedną z ulubionych zabaw Franka jest jazda samochodami. Jego kolekcja resoraków rośnie w zastraszającym tempie. Mamy małe, duże, kolorowe, czarne, białe samochody. Nakręcane, napędzane, zwykłe, sterowane, autobusy, ciuchcie itd. Już nawet Asia, odwiedzając nas, chętnie się nimi bawi.

By zabawa nie ograniczała się tylko do jeżdżenia w przód i tył, co jakiś czas staram się wymyślić mu coś bardziej kreatywnego. Pisałam Wam już o wyścigach samochodowych na przewijaku (KTO SZYBCIEJ), o różnych zabawach samochodami, również o tym jak nauczyć dziecko samodzielnej zabawy, w wersji samochodowej. I chociaż w domu mamy już tor samochodowy i dywan z trasą, pewnego dnia stworzyliśmy własną trasę samochodową na kanapie, podłodze i dywanie. Muszę przyznać, że taka wersja zajęła Franka na długi, długi czas. Jeśli więc nie chcecie wydawać pieniędzy na gotowe tory lub zwyczajnie nie macie na to miejsca, wykorzystajcie dzisiejszy pomysł.

Potrzebujecie:

  • taśmę malarską,
  • trochę pustej przestrzeni.

Za pomocą taśmy stwórzcie dowolną trasę, ulicę dla samochodów. U nas świetnie sprawdził się jeden z autobusów i kilka mniejszych resoraków. Trasa może być dowolnej wielkości i przebiegać zarówno przez kanapę, fotele, dywan, podłogę itd.

Domowa trasa dla samochodów (2)

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.