Tablica manipulacyjna – DIY

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
downloads2

Załóżmy, że jesteście świeżo upieczonymi rodzicami… Patrząc na sklepowe półki, pełne kolorowych zabawek jesteście przekonani, że to wszystko zapewni świetną (i co najważniejsze ROZWIJAJĄCĄ) zabawę Twojemu maluchowi. Gdy już się na coś zdecydujecie, idziecie z tym do domu z wizją ogromnego uśmiechu na buziach Waszych dzieci, na sam widok tego „cudeńka”…

W głowie pojawia się również wizja kilku minut (może nawet godzin) nieprzerwanej zabawy, podczas której Wy będziecie mogli spokojnie odpocząć po całym dniu pracy. Wręczacie prezent dziecku, rzeczywiście w jego oczach widać zainteresowanie (z czasem przekonacie się, że często jest to zainteresowanie samym kartonem, a nie jego zawartością ;-). Po kilku chwilach ze świecącym, grającym (co gorsza bardzo głośno i nieprzerwanie) wynalazkiem, Twoje dziecko porzuca je na rzecz…. otwierania / zamykania szafek i szuflad, zapalania/gaszenia światła przyciskiem, uderzania łyżką o łyżkę, odkręcania i zakręcania śrubek itp. A największą Radochną jest samo działanie. Taką potrzebę zaspokoi TABLICA MANIPULACYJNA!

O tym, jak bardzo jesteście kreatywni przekonałam się już nie raz. Ty, razem przedstawiam Wam tablicę manipulacyjną wykonaną samodzielnie przez Andrzeja i Ewelinę dla ich prawie 2 letniego synka – Oliwiera. Sami zobaczcie jak fajnie to wygląda, z całą pewnością Oliwiera spędza przed nią sporo czasu – tak wiele się na niej dzieje, że ciężko opisać każdy jej fragment. Zachęcam do obejrzenia filmiku – TABLICA MANIPULACYJNA FILM <—- Kliknij tu

20170226_151050

Na tablicy znajdziecie:

 • kolorowy wiatrak, który można wprawić w ruch,
 • spinacz do ćwiczenia sprawności paluszków, zapinanie spinaczy wyrabia precyzyjny, trójpalcowy chwyt pisarski,
 • kolorowe paski z klamerkami do zapięcia na żyłce,
 • trasę dla samochodów z 4 ruchomymi resorakami,
 • „drzwi” z zamkiem do domu do którego stworzone zostały zdjęcia rodzinne na magnes,
 • „sklep” po otwarciu którego drzwi widzimy zdjęcie warzyw i owoców, obok znajduję się kalkulator z możliwością liczenia, zamontowany na stałe,
 • „szkołę” po otwarciu której drzwi widzimy dziecko w szkolnej ławce,
 • pojemnik z przelewającą się cieczą,
 • zegar który dziecko może uruchomić i zatrzymać,
 • tarczę numeryczną ze starego telefonu,
 • słońce, któremu możemy „spojrzeć głęboko w oczy” 😉 po przekręceniu pokrętła z lewej strony, zerkając w prawe oko zobaczymy przeskakujące zdjęcia różnych zwierząt.

20170226_151856

Tablica została stworzona tak by ćwiczyć koordynację wzrokowo -ruchową, usprawnić motorykę małą. Uczy skupienia, precyzji i zręczności. Widać, że każdy element został wcześniej rozplanowany, wszystko ma tu swoje miejsce.

20170226_151853

Tablica  jest więc centrum zabawa, zastąpi Wam wszystkie wyszukane, rozwijające zabawki. Z całą pewnością zauważyliście, że Wasze dzieci wolą bawić się śrubkami, zamkami, wkrętami, pokrętłami, klamkami, włącznikami zamiast kupionymi zabawkami. Tablica jest więc idealnym przedmiotem, zabawką która ma te wszystkie elementy w jednym miejscu.

20170226_151839

Pamiętajcie jednak, że jeśli zdecydujecie się wykonać ją samodzielnie, powinno to być zrobiona w sposób BEZPIECZNY. Rozważcie dobrze co zamontujecie na niej zamontujecie i w jaki sposób to przymocujecie. Bezpieczeństwo dzieci jest tu najważniejsze.

20170226_151828

Jeśli i Wy chcecie podzielić się zdjęciami/filmikiem z Waszą tablicą manipulacyjną, napiszcie do mnie na prv lub wyślijcie materiał na zainspirujmalucha@gmail.com. Inspirujcie się nawzajem!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.