Tablica geometryczna

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
tablica geometryczna

Tablica geometryczna to nasza propozycja rozwoju zmysłu matematycznego już u najmłodszych dzieci. Zabawka do samodzielnego zrobienia, a dająca możliwość z jej korzystania przez długie lata. Pierwszą tablice można już stworzyć , gdy maluch ma 1-2 latka. Później, nawet jeszcze w wieku szkolnym chętnie, będzie do niej wracało.

Jest to zabawka wpływająca pozytywnie na motorykę małą, mocno rozwijająca fantazję, wyobraźnię i postrzeganie przestrzenne. Dzięki niej dziecko pozna figury geometryczne, nauczy się samodzielnie konstruować. Wymaga również ćwiczenia koncentracji uwagi, wytrwałości – jest więc wyzwaniem dla aktywnych maluchów.

Potrzebujecie:

  • pinezki,
  • gumki recepturki,
  • tablicę korkową.

Poprzez rozciąganie paluszkami, różnobarwnych gumek, w różnych kierunkach – dziecko może tworzyć różne obrazy i wzory. Mogą być to nie tylko figury geometryczne, ale również cyfry, litery, znane dziecku, niezbyt skomplikowane formy – statek, rakieta, kwiat, domek. Może poprosić malucha by stworzyło konkretny wzór, rób narysować go na kartce i poproście o ich odwzorowanie.

Rozmiar tablicy i ilość pinezek dostosujcie do wieku dziecka, im młodsze tym pinezek powinno być mniej a odległości między nimi powinny być większe. Zaczynać możecie już z dziećmi od roku, dla nich tablica powinna być 3 х 3 pinezki (czyli zaledwie 9 pinezek), odległość między pineskami 3-5 cm. Z czasem zwiększaj ilość pinezek.

Z pewnością sami będziecie chcieli spróbować takiej zabawy.

tablica geometryczna

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.