Sztuczny BEZPIECZNY śnieg z 2 składników!

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
sztuczny-snieg-5

W Warszawie powoli śnieg zniknął całkowicie…. Moje dzieci ciągle pytają– GDZIE JEST ŚNIEG? Postanowiliśmy więc wykorzystać przepis na domowy śnieg z zajęć SensoMaluchy, w których uczestniczy Zuzia.   Jeśli i Wam brakuje białego puchy, sprawdźcie jak zrobić go w domu!

Potrzebujecie tylko dwa produkty  mąkę ziemniaczaną i wodę. Celowo nie podaję proporcji, musicie zrobić to na wyczucie. Jeśli dodacie za dużo wody powstanie ciecz nienewtonowska – co oczywiści też jest ciekawym doznaniem. Wymieszajcie składniki tak by powstała masa dająca się lepić.

sztuczny-snieg-2

Ulepcie bałwana, nasz miał ręce z paluszków i guziki z goździków. Jeśli do mąki dodacie trochę zapachu do ciasta, dodatkowo stymulować będziecie zmysł zapachu. Gdy lepienie bałwana i rzucanie się kulkami znudzi się maluchom, przesypcie wszystko do dużego pojemnika, odszukajcie foremki do piaskownicy, wiaderka, grabki, łopatki, wykorzystajcie kolorowe kubeczki, miseczki i talerzyki i stwórzcie domową sensoryczną – śnieżną piaskownicę. Dla dodatkowych doznań możecie dołożyć kolorowy ryż – jak go zrobić sprawdźcie tu ——> KOLOROWY RYŻ.

sztuczny-snieg-3 sztuczny-snieg-4

Inne przepisy na sztuczny śnieg znajdziecie we wpisie z zeszłego roku TU —–> SZTUCZNY ŚNIEG

Wcześniej wpis zawierał też propozycję wykorzystania środka z pieluchy jednorazowej, po głębszym zapoznaniu się z tematem zdecydowałam o usunięciu tego przepisu. Nie róbcie takiego śniegu w domu, wkład z pieluszek zawiera niebezpieczne związki i nie powinien być dotykany przez dzieci.

Pierwotnie masa śnieżna powstała na zajęciach SensoMaluchy organizowanych w Akademii Harmonika (budynek Domoteki obok IKEA Targówek w Warszawie). Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 10.00 (dzieci w wieku 10-36miesięcy oraz w poniedziałki o godzinie 17.30 (dzieci w wieku 1,5-3,5r.). Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.