Szklane kule

3 Replies

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT
Szklane Kule (4)

Zwykle bańki mydlane, które „zastygają” na mrozie, będą wyglądały jak szklane kule. Dziś propozycja zrobienia takich właśnie kul, wystarczy trochę mrozu na dworze. Temperatura powietrza nie powinna być wyższa niż -5 °C. Z doświadczenia podpowiemy, że lepszy efekt uzyskacie przy bardzo dużych mrozach. 

Zadanie jest proste, wystarczy zabrać na dwór pojemnik z bańkami mydlanymi i wspólnie z dzieckiem wydmuchiwać je. Zanim zaczniecie puszczać bańki, zostawcie pojemnik z płynem na kilka minut za oknem, najlepiej otwarty.

Szklane Kule (2)

Bańki puszczane na mrozie nie pękają, jak te zrobione przy wyższych temperaturach. Jeśli macie szczęścia i spadło u Was trochę śniegu, zabawa będzie jeszcze lepsza. Gdy bańka spadnie na śnieg, zostawcie ją na chwilę by lekko zamarzła, później pokażcie dziecku jak można posypać ją śniegiem, a ta nie pęknie. Śnieg zacznie się zsuwać. Płyn d baniek można również wylać na mały spodeczek, zostawić na kilka minut a następnie wydmuchiwać bańki np. słomką. Najważniejsze jest jednak by robić to bardzo delikatnie. Jeśli używacie zwykłego patyczka do baniek, dmuchajcie je z nie dużej wysokości.

Szklane Kule (1)

Eksperymentujcie ze szklanymi kulami i śniegiem. U nas niestety nie było śniegu 1 stycznia, gdy się bawiliśmy, duży mróz i trochę słońca, jednak spowodowało, że była to ogromna frajda dla Franka. Odczekajcie chwilę aż bańki dobrze się zamrożą, spróbujcie ich dotknąć. Co się z nimi dzieje?!

Szklane Kule (3)

6 stycznia przeprowadziłyśmy zabawę ponownie, ponieważ w Warszawie spadło trochę śniegu. Termometr wskazywał -5*. Bańki rzeczywiście nie pękały od razu, jednak zdecydowanie lepiej zamarzały przy temperaturze -14* 1 stycznia podczas pierwszych prób zabawy.

Desktop

Jeśli chcecie, możecie wykorzystać nasz przepis na ogromne bańki mydlane. Takiej wielkości baniek będą wspaniale wyglądały na śniegu, będą jednak miały większą tendencję do pękania. Warto jednak spróbować.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.