Szaszłyki z liści

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY TWÓRCZE
szaszlłyki  liści (1)

Jesień daje dzieciom wiele możliwości do badania natury. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten fakt i również tym razem użyć to co w jesieni najpiękniejsze – liście. Jak dla nas zmiana kolorów liści w obecną porę roku, jest jej najpiękniejszym akcentem.

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, na spacer zabraliśmy ze sobą patyczki do szaszłyków, by maluchy mogły zrobić szaszłyki z liści. Ze znalezieniem liści, w różnych rozmiarach i kolorach, nie mieliśmy najmniejszych problemów – obecnie są wszędzie.

Zabawa bardzo prosta w realizacji, ale wciągająca dla dzieci. Asia i Franek najpierw biegali w poszukiwaniu listków, by później usiąść i cierpliwie nadziewać je na patyczki. Jak widać efekty wyszły fantastyczne. Niech i wasze dzieci poćwiczą koncentrację i cierpliwość, wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie dla małych rączek.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.