Świąteczne witraże na okno

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZRÓB TO SAM
Bombki2

Prosta do wykonania ozdoba zarówno dla maluchów jak i nieco starszych dzieci. Dodatkowo przy wykonywaniu tej pracy dziecko doskonale ćwiczy motorykę małą, co jest niezwykle ważne w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju.

Potrzebujecie:

  • przeźroczysta koszulka do papieru (nie może być mleczna)
  • bibuła (dowolne kolory)
  • kreatywne druciki lub wstążka,
  • klej,
  • taśma klejąca,
  • kolorowa taśma izolacyjna,

DSC02474

W pierwszej kolejności wytnijcie cztery, równe kwadraty z przeźroczystej koszulki na papier. Na każdym kwadracie narysujcie okrąg, by dziecko wiedziało w którym miejscu przyklejać bibułę.

Bombki

Następnie z różnych kolorów bibuły wytnijcie małe kwadraciki lub prostokąty. Do zrobienia jednej bombki możecie użyć różnych kolorów lub tylko jednego. Gdy dziecko zapełni okrąg bibułą, pomóż mu wyciąć kształt bombki.

DSC02480

Z kolorowej taśmy izolacyjnej wytnijcie kwadraciki i zróbcie z nich „zatyczkę” do bombki, na końcu przyklejcie drucik kreatywny lub wstążkę tworząc z niej zaczep.

Bombki1

Gotową bombkę, za pomocą taśmy klejącej przyklejcie na okno.

DSC02540

DSC02541

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.