Świąteczne mini choinki z szyszek

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZRÓB TO SAM
mini-szyszki

Ozdoby, które mimo prostoty swojego wykonania, wyglądają rzeczywiście pięknie. Takie ozdoby bożonarodzeniowe nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Dziś propozycja bardzo łatwych do zrobienia ozdób. Wystarczą szyszki, kolorowe pomponiki i troche sztucznego śniegu. Dodatkowo mogą być wykonane przez dziecko do początku do końca, a które dziecko nie lubi podziwiać efektów swojej pracy lub nie jest dumne gdy podziwiają je inni? Już jutro, wraz z grupą przedszkolaków z jednego z Warszawskich przedszkoli wykonam je podczas warsztatów dla nich organizowanych. Szyszki będą ozdobą w ich sali!

Potrzebujecie:

  • szyszki,
  • małe pomponiki w różnych kolorach,
  • klej,
  • ciastolina lub plastelina.

mini-szyszki4

mini-szyszki1

Ze swoich zbiorów szyszek, wybierzcie te z najbardziej rozłożystymi łuskami. Możecie również kupić większe w sklepach budowlanych. Łuski nie mogą być jednak za bardzo zbite i zbyt ciasno osadzone obok siebie, ponieważ dziecku będzie ciężko umieścić na nich „bombki”. Poproście dziecko by poukładało pomponiki między łuskami. W razie potrzeby przyklejcie je klejem, by bombki nie pospadały. Choinkę możecie postawić na kawałku ciastoliny lub plasteliny by się nie przewróciła, albo powiesić je na choince, tak jak planujemy zrobić to z przedszkolakami.

20171130_180318

 

mini-szyszki2

mini choinki z szyszek (3)

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.