Słodka tęcza – eksperyment

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
wyczaruj-tecze1

Na stronie mało jest eksperymentów, postaram się to zmienić. Zaczniemy od czegoś niezwykle prostego ale bardzo kolorowego – w domowym zaciszu możecie, razem z dziećmi stworzyć słodką tęcze, wykorzystując cukierki Skittles. Zaczynajmy!!

20170930_123217

Do wykonania tęczy potrzebujecie tylko 3 rzeczy – paczki cukierków mocno barwionych (Skittles albo M&MS), białego talerza i kubka z wodą o temperaturze pokojowej.

wyczaruj-tecze

Poproście dziecko by poukładało cukierki na talerzyku, wokół rantu, jeden obok drugiego. Najlepiej układać obok siebie cukierki w różnych kolorach Następnie, powoli na sam środek talerzyka, wylejcie kubek wody i poczekajcie co się stanie. Ważne jest by po wlaniu wody nie przesuwać talerzyka, bo kolory źle się wymieszają. Cukierki już po kilku sekundach zaczynają puszczać barwniki.

ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA FILMIKU

wyczaruj-tecze2

Niesamowite jest jak na waszych oczach tworzy się piękna, kolorowa tęcza. Moje dzieciaki stały jak zaczarowane wpatrując się w to co dzieje się na talerzyku!

20170930_121446

wyczaruj-tecze3

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.