Sensoryczne woreczki z żelem

2 Replies

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
DSC00386

Zabawa dostarczająca wiele pozytywnych emocji ale również pozytywnie wpływająca na rozwój naszych dzieci. Jesteśmy zdania, że nie należy czekać z nauką, aż dziecko pójdzie do szkoły. Jedną z takich umiejętności, które można zacząć ćwiczyć dużo wcześniej, jest pisanie. Pierwsze próby można podjąć już z maluchami w wieku około 2 lat. Prawda jest taka, że im szybciej Twoje dziecko zacznie pisać – tym lepiej. Oczywiście należy pamiętać, że nic na siłę!

W świat liter i cyfr, świetnie wprowadzi poniższa zabawa. Sensoryczne woreczki z żelem pobudzają rozwój dziecka, jego zmysłów, jest to też forma eksperymentu – który z pewnością spodoba się dzieciom.

Potrzebujecie:

  • koszulka do papieru lub woreczek strunowy,
  • taśma klejąca,
  • ewentualnie barwnik spożywczy, jeśli żel jest bezbarwny

Do koszulki lub woreczka, wlewacie żel do włosów. Jeśli żel był bezbarwny, możecie użyć barwników spożywczych, by nadać mu nieco kolorów. Możecie stworzyć dwie wersje woreczka.

  1. Do nauki liter i cyfr.
  2. Ze skarbami, do którego wrzucicie malutkie przedmioty.

Woreczek należy dobrze zamknąć, by podczas zabawy, zawartość nie wydostała się na zewnątrz. Wersję do nauki cyfr i liter, najlepiej przymocować do stołu (taśmą klejącą) by nie przemieszczał się podczas pisania. Woreczek ze skarbami możecie przykleić np. na okno lub dać dziecku do ręki, niech eksperymentuje.

Jak bawić się woreczkiem z żelem?

  1. Można robić na nim różne ślady (samochodów), pieczątki, odciski itp. Ślady, odciski można robić praktycznie wszystkim, spróbujcie wszystkiego co uda Wam się znaleźć w domu.
  2. Można je gnieść, rozprostowywać, kłaść na głowę itp. Obserwowaliśmy, jak żel zbiera się z jednej stronę woreczka, a później ścieka, gdy przytrzymamy go pionowo.
  3. Można  pisać cyfry,  figury geometryczne, robić paluszkiem ” groszki” i liczyć je.

Życzymy udanej zabawy!

Woreczek z zelem

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.