Sensoryczne pudełko z tasiemkami

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
pojemnik-z-tasiemkami5

Mam wrażenie, że Zuzia ma dodatkowy zmysł wyszukiwania pudełek pełnych chusteczek. Jest w stanie znaleźć je wszędzie i z niesamowitą prędkością oczyścić je co do ostatniej sztuki. Nazywamy ją mistrzem wyciągania. Najbardziej lubi kolorowe paczki, około 100-200 sztuk. I może nie byłoby w tym nic złego, gdybym miała pomysł gdzie je później ponownie schować 😉

pojemnik-z-tasiemkami

pojemnik-z-tasiemkami1

Aby uniknąć zasypania naszego domu chusteczkami, stworzyłam dla niej pudełko z kolorowymi wstążkami. Zasady zabawy są te same, jak z pudełkiem chusteczek. Przy okazji dziecko poćwiczy motorykę małą, chwytanie palcami, wyciąganie, wkładanie. Dodatkowo dozna stymulacji wzrokowej i dotykowej, poćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

pojemnik-z-tasiemkami7

pojemnik-z-tasiemkami2

Stworzenie takiej zabawki jest niesamowicie proste. Wystarczy pudełko kartonowe lub plastikowe z pokrywką, kilka kolorowych wstążek (dodatkowo użyłam patyczków kreatywnych). Teraz wystarczy zrobić kilka dziurek, przeciągnąć wstążki, zawiązać supełki i pozwolić na zabawę maluchowi.

pojemnik-z-tasiemkami6

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.