Rysowanie za pomocą jesiennych liści

Comment

MONTESSORI ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC00200

Zabawa znana z naszych czasów. Same pamiętamy jak rysowałyśmy, w ten sposób w przedszkolu, gdy tylko spadły liście z drzew. Rysowanie raczej dla starszych dzieci około 3 lat. Można jednak, tak jak w naszym przypadku, pokazać młodszym dzieciom tę technikę, niech chociaż obserwują. Podczas codziennego spaceru poszukajcie liści, które jesienią spały już z drzew, niech dziecko pomoże Wam ich szukać i zbierać. Z pewnością chętnie nazbiera dużo i zaniesie je do domu. Zwróćcie jednak uwagę by było w miarę różnorodne oraz miały wyraźne żyłki.

Asia dzielnie wybierała kolor kredki do naszych rysunków. Najlepsze będą kredki świecowe. Potrzebujecie również kilka niewysuszonych liści i białe kartki papieru rysunkowego.

Na liściu (żyłkami do góry) połóżcie kartkę i delikatnie przygniatając, odrysowujcie liść. Trochę cierpliwości i precyzyjnych ruchów, pozwoli wam na stworzenie pięknych rysunków.

DSC00200Rysowanie za pomocą jesiennych liści

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.