Puzzle Układam i Opowiadam od Kapitana Nauki

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TEMATYCZNE ZABAWY W DOMU
20160914_150553

Za oknami już prawdziwa jesień, ta z chłodnymi nocami i krótszymi dniami, pora zastanowić się nad kilkoma pomysłami na wspólnie zabawy z dzieckiem. Wszystko po to by w domu nie zaczęło rozbrzmiewać hasło: „mamo, tato nuuuuuuuudzę się!”

Znam na to sposób! Oczywiście śledźcie nowości na zainspiruj malucha. Gdy  jednak i Was dopadnie jesienny nastrój, nie będziecie mieli siły (i ochoty) na samodzielne tworzenie kreatywnych zabawek, możecie wtedy zdać się na Kapitana Naukę.

Z całą pewnością pamiętacie moje poprzednie recenzję produktów od Kapitana. Jeśli nie to zapraszam by nadrobić zaległości —–>

Odkrywam świat z Kapitanem Nauką

Poznaję świat z Kapitanem Nauką 

Puzzle XXL od Kapitana Nauki

Karty obrazkowe do nauki angielskiego od Kapitana Nauki

Również te produkty pozwolą Wam zapewnić dziecku ciekawą rozrywkę w deszczowe popołudnie.

Dziś trochę o puzzlach z serii Układam i Opowiadam. Kapitan Nauka to prawdziwy znawca puzzli, doskonale wie jakie tematy zainteresują dzieci. Trafiły do nas dwa zestawy. Pierwszy o strażakach, których Franek jest wielkim fanem  oraz zestaw cztery pory roku, idealnie wpasowujący się w zmieniającą się właśnie porę.

20161006_181810

Seria skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Wszystkie części ukierunkowane są na to, by właściwie rozwijać dziecięcą wyobraźnię i stymulować spostrzegawczość. Samo układanie ćwiczy umiejętności manualne i kształtuje wrażliwość estetyczną

.20161006_183847

Obydwa zestawy (tak jak i poprzednie produkty) zostały stworzone z pełną starannością, są produktem polskim, doskonałej jakości. Idealnie również dopasowane są do umiejętności percepcyjnych grupy docelowej. Zapakowane w kolorowe pudełka z ciekawą grafiką już od samego początku przykują ciekawość maluchów. Również tym razem spokojnie zmieszczą się na półce w pokoju dziecięcym (rozmiar każdego pudełka 15×21,5×4 cm. ), nie tworząc  przy tym niepotrzebnego bałaganu np. na podłodze. Puzzle nie otwierają się od góry, jak to bywa w większości. Pudełka są małe i poręczne do każdego zamocowany jest sznurek, możecie je więc zabrać ze sobą wszędzie. Nasze już trochę pojeździły.

222

Puzzle zawierają mnóstwo szczegółów w bardzo dobrej, wyraźnej grafice, są bardzo kolorowe potrafiły nawet zainteresować 7 miesięczną Zuzię. Również sama jakość wykonania zasługuje na uznanie – twardy, gruby karton nie jest łatwy do zniszczenia. Każdy zestaw składa się z 10 elementów. Strażaków układa się w pionie, zaś pory roku w poziomie. Puzzle nie powinny się rozklejać, ten aspekt przetestowała Zuzia, która obecnie jest na etapie wkładania wszystkiego do buzi 😉 Puzzle przeszły test POZYTYWNIE!

kapitan-nauka1

Jedyny minus, który można zauważyć po pierwszym samodzielnym rozłożeniu to fakt, że każdy element pasuje do siebie kształtem. Jeśli więc młodsze dziecko przegapi jakiś szczegół na rysunku, źle dopasuje elementy pod względem graficznym – i tak uda mu się połączyć ze sobą wszystkie elementy. To nieco komplikuje właściwe układanie.

20160914_151537

kapinat-nauka-puzzle

Puzzle składają się z bardzo dużych elementów tworzących długi obrazek (87×15 cm), który może stać się pretekstem do rozmowy z dzieckiem na temat zmieniających się pór roku, ich charakterystycznych oznak, czy też pracy strażaków – wyzwań które czekają ich każdego dnia, atrybutów ich pracy. Puzzle oczywiście ćwiczą motorykę małą więc prócz zabawy, miłego spędzenia czasu, Wasze dzieci będą miały okazję nieco poćwiczyć.

20161006_183945

20161006_184124

Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie do puzzli wielkoformatowej kolorowanki, która zawiera mnóstwo szczegółów. Grafika została dodana do pór roku. Szkoda, że zestaw o strażakach takiej nie zawiera. Dziecko ma więc możliwość jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się każdej porze roku. Rysunek daje również możliwość dalszej rozmowy o wiośnie, lecie, zimie i jesieni oraz daje dziecku szansę na sprawdzenie się jako kreator barw i odcieni, jego zadaniem jest odpowiednie dobranie kolorów do każdej scenki.

kart1

Pory Roku to temat rzeka. Puzzle pozwolą Waszemu dziecku lepiej zrozumieć zmiany, które zachodzą od wiosny do zimy, poznać kolory charakterystyczne dla każdej z nich. Staną się również wskazówką jak należy się ubrać w zależności od aury na dworze. Będą tez inspiracją dla rodziców do opowieści na temat aktywności i zabaw na świeżym powietrzu. Przy okazji możecie również zacząć naukę pór dnia, nazw miesięcy świetnie się przy tym bawiąc.

recenzja-kapitan-nauka

20160914_151453

Jak już wspomniałam wcześniej puzzle z zestawu Strażacy układa się poziomie. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ bohaterowie właśnie śpieszą na akcję i zjeżdżają po rurze! Po raz kolejny Kapitan Nauka zadbał o równouprawnienie (tak jak w kartach z serii Poznaję Świat – zawody) dlatego też na obrazku prócz Panów strażaków znajdziemy również Panie, co więcej są w przewadze 3na 2;-) Bo przecież kto powiedział, że strażak to zawód jedynie dla mężczyzn?

recenzja-kapitan-nauka1

Ja zdecydowanie polecam puzzle. Kapitan Nauka w tej serii przygotował, aż cztery zestawy o różnej tematyce. Prócz tych o których czytaliście wyżej, w sklepie kupić możecie jeszcze puzzle Łódeczki oraz Pojazdy. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zestawy możecie kupić tu —-> Puzzle Układam i Opowiadam – Pory Roku 

Puzzle Układam i Opowiadam – Strażacy

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.