Puzzle do samodzielnego wykonania – DIY

Comment

ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-5

Puzzle! Znajda się chyba na półce w każdym domu gdzie jest dziecko. Te najprostsze to 2 elementy, mają zachęcić malucha do kolejnych kroków w trudniejszych zestawach. Wszystkie piękne, kolorowe, o tematyce którą lubicie Wy i Wasze maluchy. Są puzzle dla dzieci i te trudniejsze dla dorosłych. Idealnie ćwiczą motorykę małą, uczą skupienia i koncentracji.

Nawet najbardziej rozbrykane dzieci są w stanie przysiąść do ich układaniu, by osiągnąć zamierzony cel – ułożenie pełnego obrazka. Jeśli jednak chcecie mieć w domu puzzle niepowtarzalne, oryginalne musicie je sobie sami stworzyć. Oczywiście zachęćcie do tego swoje maluchy! Niech stworzoną własną wersję puzzli przy okazji ucząc się przy tym liczenia. To co jesteście ciekawi jak to zrobić?

Dziś sposób na samodzielne puzzle podpowiada jedna z Was, Ewelina razem ze swoim synkiem Natanem (2 lata i 9 miesięcy). Ewelina od samego początku obserwuje moją stronę, nie skłamie chyba pisząc, że była jedną z pierwszych osób  które polubiło funpage. Inspiruje się więc od samego początku, wykorzystując pomysły ze strony do zabaw z Natankiem. Teraz jednak postanowiła sama Was zainspirować.

Bardzo proste w wykonaniu puzzle jesteście w stanie stworzyć również w Waszym domu.

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-10

Potrzebujecie:

  • drewniane patyczki takie jak do lodów lub patyczki laryngologiczne (kupicie je na allegro),
  • farby,
  • pędzelek,
  • taśmę klejącą,
  • marker do pisania,
  • lakier do włosów

W pierwszej kolejności ułóżcie dowolną ilość patyczków, potrzebną na Wasze puzzle. Podklejcie je od spodu taśmą tak by nie przesuwały się podczas malowania.

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-7

Dajcie dziecku pędzelki, farby i pozwólcie tworzyć niepowtarzalne dzieła. Gdy skończy, odłóżcie obrazek na bok, tak by farba przeschła. Po wyschnięciu możecie spryskać wszystko lakierem do włosów dla utrwalenia i zabezpieczenia.

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-9


puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-1

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-8

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-2

Teraz małe zadanie dla Was – ponumerujcie patyczki by dało się powtórzyć obraz który namalował maluch. Teraz możecie przystąpić do zabawy! Wymieszajcie patyczki i niech dziecko spróbuję ułożyć obrazek.

puzzle-do-samodzielnego-zrobienia-diy-3

Trzeba przyznać, że Natan nie poszedł na łatwiznę – stworzył trudny obrazek, niejednoznaczny. Zwróćcie uwagę jak świetnie daje sobie radę z liczeniem i jak dzielnie poszukuje cyfr i 10 co doskonale widać na filmiku, który możecie obejrzeć —–> https://youtu.be/9-M0e2qGze0

Na patyczki można przykleić również obrazek wydrukowany z Internetu i wyciąć. Możecie również sami namalować coś dla dziecka. Wszystko zależy od Waszej kreatywności i wyobraźni.

Wszystkie zdjęcia i filmy użyte we wpisie są autorstwa Eweliny. Bardzo Ci za nie dziękuję!

Jeśli i Wy chcecie podzielić się zdjęciami/filmikiem z Waszą tablicą manipulacyjną, napiszcie do mnie na prv lub wyślijcie materiał na zainspirujmalucha@gmail.com. Inspirujcie się nawzajem!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.