Pucholina

1 Reply

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
Pucholina2

Puchlina to bardzo lekka, można by porównać ją do chmurki, nie wysychająca masa plastyczna, dodatkowo nie plami i nie klei się. Wygląda jak piasek ale jest nieco bardziej miękka. Wszystko to powoduje, że jest idealna zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci.

A jeśli dodatkowo zrobicie ją samodzielnie, gwarantujemy Wam świetną zabawę, za nie duże pieniądze. Dodatkowo jest świetną alternatywą dla fanów piaskownicy, ponieważ teraz pogoda nie sprzyja zabawą w piasku na dworze.

Potrzebujemy:

  • 4 szklanki mąki
  • 0,5 szklanki oleju
  • barwnik spożywczy w kropelkach

 

DSC01961

Przepis bardzo prosty – wsypujemy mąkę do miski, dolewamy olej i ugniatamy. Ugniataniem, z całą pewnością, zajmą się już dzieci, przy okazji będą miały z tego dobrą zabawę. Jeśli chcemy ufarbować pucholinę na różne kolory, dzielimy ją i przenosimy do oddzielnych miseczek, następnie jeszcze raz ugniatamy z kilkoma kroplami barwnika.

Pucholina3

Najlepiej przełożyć pucholinę do dużej miski, dać dziecku wiaderka, foremki, grabki i łopatki do piaskownicy, i rozkoszować się chwilą, którą mamy dla siebie 😉 U nas dobrze sprawdziły się również samochody, Franek zrobił sobie tor samochodowy.

Pucholina1

Najważniejsze jest to, że taka pucholina jest zupełnie bezpieczna. Nawet jeśli nasz, ciekawy świata maluch, będzie chciał jej spróbować, nic mu się nie stanie. Dodatkowo jest to masa nie wysychająca. Możemy przełożyć ja do szczelnie zamkniętych pojemników, i wyciągnąć gdy tylko znów najdzie nas ochota na taką formę zabawy.

Pucholina4

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.