Prezenty z masy solnej

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
DSC02956

O tym, że z masy solnej powstają piękne ozdoby, pisałyśmy już w czasie przygotowań do świąt, kiedy to tworzyłyśmy z niej ozdoby na choinkę. Tam znajdziecie też kilka różnych przepisów na zrobienie i wysuszenie powstałej masy solnej.

Dziś kolejna propozycja wykorzystania masy, tym razem do wykonania prezentów na dzień Babci i Dziadka. Ramka z masy solnej i odcisk dłoni dziecka, będą o tyle wyjątkowe, że dziecko może zrobić je praktycznie samodzielnie. A jak wiadomo takie prezenty docenia się najbardziej.

Potrzebujecie:

  • szklanka soli
  • szklanka ciepłej wody
  • 2 szklanki mąki

Wszystkie składniki wymieszajcie ze sobą. Nie przestawajcie mieszać, aż do momentu gdy zrobi się ciasto. Wyjmijcie je i ugniatajcie na płaskiej powierzchni. Ciasto musi uzyskać konsystencję plasteliny. Jeśli okaże się, że wyszło zbyt suche dodajcie wody, a jeśli zbyt mokre to trochę mąki.

Rozwałkujcie ciasto im cieńsze ciasto tym szybciej wyschnie. Gdy już będzie rozwałkowane, Stwórzcie z nich dowolny wzór np. serce, okrąg, kwadrat itp. Pamiętajcie o zrobieniu dziurki, przez którą poprowadzicie wstążkę, by zawiesić zdjęcie np. na ścianie. Wycięte ciasto połóżcie na papierze do pieczenia w okolicy grzejnika lub na grzejniku. Co kilka dni sprawdzajcie czy masa wyschła. Gdy przeschnie pomalujcie ją farbami na dowolny kolor. Teraz pozostało Wam jedynie od spodu przymocować zdjęcie klejem. Możecie podkleić je np. kawałkiem tektury, by było bardziej trwałe.

 

W masie solnej możecie również odcisnąć dłoń dziecka z tyłu podpisać datę. Oczywiście i taki prezent możecie pomalować farbami i podarować Babci i Dziadkowi. Jeśli zdecydujecie się powtarzać taki prezent co roku, za kilka lat powstanie ciekawa kolekcja, ukazująca mijający czas.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.