Pierwszy dzień grudnia – zabawy tematyczne

2 Replies

ZABAWY TEMATYCZNE
Pierwszy dzień grudnia (5)

Pierwszy dzień grudnia powitał nas śniegiem w Warszawie, a myśleliśmy, że przyjdzie nam jeszcze trochę na niego poczekać. Postanowiliśmy więc pobawić się trochę „śniegowo”.

Od rana słuchaliśmy Vivaldiego „Cztery pory roku”, oczywiście nie obeszło się bez tańców. Szczególnie, że nasze maluchy rzeczywiście lubią ten rodzaj rozrywki.

Odznaczyliśmy na kalendarzu pierwszy grudnia, dzieci zapoznały się z miesiącami, z dniemi tygodnia. Policzylśmy wspólnie ile dni ma grudzień.
Pierwszy dzień grudnia (5)

Dzieci malowały na kartkach papieru najpierw paluszkami, a potem patyczkami do uszu, jak pada śnieg. Podczas malowania opowiedziałyśmy im o tym zjawisku.

pierwszy dzien grudnia 1 (1)

Zrobiliśmy śnieżynkę z mozaiki

pierwszy dzien grudnia 1 (3)

A następnie Asia miała za zadanie poukładać śnieżynki od największej do najmniejszej.

pierwszy dzien grudnia 1 (4)

Z pozostałych kartek z kalendarza zrobiliśmy z Frankiem śnieżki. Wy możecie zrobić je równie dobrze z białych kartek lub serwetek. Niech będą w różnych rozmiarach. Wojna śnieżkowa była obowiązkowa!

Pierwszy dzień grudnia (2)

Później śnieżki musieliśmy pozbierać, od razu sortując je do trzech miseczek, w zależności od rozmiarów.

Pierwszy dzień grudnia (3)

Udało nam się również przeprowadzić ćwiczenie oddechowe. Kilka śnieżynek położyliśmy na niskim stoliku i dmuchaliśmy ile sił w płucach! Jeśli dziecko jest młodsze niż nasze dwulatki, możecie przygotować śnieżki z waty, będzie mu łatwiej dmuchać.

Pierwszy dzień grudnia (4)

Na koniec śnieżnych zabawa, na blaszce z kaszą manną, rysowaliśmy śnieżne pole a na nim ślady leśnych zwierząt i oczywiście śnieg!

Pierwszy dzień grudnia (1)

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.