Pieczątki z owoców i warzyw

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZABAWY W KUCHNI
11

Wszystkie dzieci chyba lubią się pobrudzić… A gdy pobrudzić się można w różnych kolorach, frajda jest jeszcze większa. Poniżej pomysł na świetne spędzenie popołudnia. Każdy maluch w domu posiada farby i pędzelki do malowania. Z pewnością znajdą się również kartki z bloku, owoce i trochę warzyw.

A to wszystko, w połączeniu, daje niesamowite możliwości na kreatywną zabawę! Dodatkowo jest to ciekawa metoda na naukę chociażby kolorów, czy nazw warzyw i owoców.

Jak więc zrobić takie pieczątki? Sprawa jest prosta. Sprawdźcie jakie owoce i warzywa macie w domu. Podpowiemy, że owoce puszczające soki takie jak np. pomarańcza, cytryna trudniej będzie Wam pomalować. Pomocny więc będzie ręcznik jednorazowy. Przed malowaniem należy przetrzeć owoc i dopiero nałożyć na niego farbę.

1 strona strona2

Przygotujcie miejsce do malowania, kilka owoców i warzyw, farby, pędzelki. My użyłyśmy: cytryny, limonki, pomarańcze, paprykę, kapustę pekińską, selera naciowego oraz kabaczek. Możecie jednak wykorzystać, wszystko to co znajdziecie w domu. Owoce i warzywa należy przekroić na połowę. Jabłko lub gruszę można przekroić na dwa sposoby, z każdego wyjdzie Wam inny kształt pieczątki. Gdy maci już wszystko pokrojone, pomalujcie je od wewnątrz, razem z dzieckiem. Eksperymentujcie z kolorami, kształtami. Opowiadajcie o tym co robicie i o efektach na papierze. A oto efekty pracy naszych dzieci.

strna 4 strona 3 strona 11 12 13

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.