Pięć minut ciszy

Comment

ARTYKUŁY ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
5 minut milczenia

Przy natłoku codziennych obowiązków, hałasu w domu naszych cudownych pociech, czasem chyba każdy z nas, marzy o 5 minutach ciszy. Czy jest to realne przy ciekawym świata 3 latku, albo dwójce, trójce, czwórce itd. dzieci? Znamy na to sposób, szczegóły poniżej.

Jesteście ciekawi, jak się bawić z dzieckiem, żeby uzyskać 5 minut ciszy? Zaproście je do krainy ciszy! Opowiedzcie o jaskrawych kolorach, o ludziach którzy tam żyją. Zwróćcie jednak szczególną uwagę, by mówić po cichu (to w końcu kraina ciszy!). Mówcie, śpiewajcie piosenki, bawcie się szeptem.

Zadaniem rodzica jest wprowadzić dziecko do zabawy, opowiedzieć fabułę bajki, tak by zainteresować malucha, dalej niech dziecko wymyśla jej treść. Powoli rodzic może wycofywać się z zabawy, niech maluch opowiada dalszą część swoim maskotką, oczywiście cały czas szepcząc.

Wspominajcie o zabawie, za każdym razem gdy odczuwacie zmęczenie. Odwołajcie się do swoich emocji i odczuć, powiedźcie , że jesteście zmęczeni – będzie to również lekcja dla dziecka. Powiedźcie co się stanie gdy dziecko pobawi się chwilę samo, po cichutku – odpoczniecie, będziecie mieli siły na dalsze zabawy. Pamiętajcie jednak by nie oszukiwać dziecka. Jeśli mówicie, że idziecie odpocząć, to idźcie – a nie gdy zajmie się zabawą pójdziecie robić pranie, gotować obiad itd.

Odpocznijcie, należy Wam się to!

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.