Pająk

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
DSC00106

Zabawa zdecydowanie wymagająca ruchu. Świetnie wpływa na poprawę koordynacji ciała i motoryki. Dodatkowo gwarantuje dużo śmiechu, zarówno Wam, jak i maluchowi. Z całą pewnością, dziecko będzie chętnie do niej wracało w przyszłości. Możecie bawić się w nią zarówno na dworze, jak i w domu.

Potrzebujemy:

• kilka krzeseł
• sznurek (taśma, grube nici)
• piłeczki
• pojemnik lub miska

Krzesła rozstawiamy w pewnej odległości od siebie, łączymy je sznurkiem – wijemy pajęczynę. Na jednym krześle układamy kilka piłeczek, a na przeciwległym – pusty pojemnik, do którego dziecko będzie przenosiło piłki.

CEL:

Przenieść wszystkie piłki do pojemnika, pokonując przy tym przeszkodę, jaką jest pajęczyna. Nie może jej dotknąć, wtedy bowiem się zaplącze, a pająk go zje!

OPIS ZABAWY:

Pająk – opiekun, muszka – dziecko. Pająk złapał dużo muszek (piłeczki) i postanowił się zdrzemnąć przed obiadem. Pająk przysiada za pajęczyną, zamyka oczy, a mała muszka (dziecko) próbuje uratować swoich towarzyszy, którzy trafili do pułapki! Maluch musi, po cichutku, przenosić piłeczki (pojedynczo) do pudełka. Pamiętajcie! Pająk może w każdej chwili się obudzić, i zjeść muszkę. Gdy dziecko zobaczy, że pająk otwiera oczy, musi szybko kucnąć, zamknąć oczy, wtedy nie zostanie zauważone.  Pająk czas od czasu otwiera oczy i sprawdza, czy jego obiad jest na miejscu . Dobrze, gdy opiekun wcześniej poinformuje malucha, że pająk się wybudza np. słowami „Muszę sprawdzić czy mój obiad daje na mnie czeka!” Wtedy dziecku będzie łatwiej zrozumieć, że czas kucnąć i zamknąć oczy.

Taka zabawa naładuje Was pozytywnie, na cały dzień!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.