Pachnąca, kolorowa masa plastyczna

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
pachnaca-kolorowa-masa-plastyczna-1

Zabawy sensoryczne są świetną rozrywką i idealnym ćwiczeniem dla naszych maluchów. Mają jednak pewien minus, są zabawami, które brudzą, aczkolwiek dzisiejsza nie narobi zbyt wiele szkód, jednak będzie trochę bałaganu 😉

Dziś proponuję Wam zrobić wspólnie z dzieckiem masę do ugniatania, wałkowania, zgniatania, ściskania, rozrywania itd., która dodatkowo prócz tego, że będzie wspierała rozwój zmysłu wzroku (kolorem)oraz dotyku, wpłynie pozytywnie również na zmysł zapachu.

Potrzebujecie:

  • wodę owocowa z barwnikiem spożywczym,
  • olej,
  • mąkę ziemniaczaną,
  • mąkę pszenną,

pachnaca-kolorowa-masa-plastyczna-2

Celowo nie podaje proporcji. W pierwszej kolejności zabezpieczcie miejsce zabawy. Najlepiej wyłożyć je grubą folia malarską i zakleić miejsce łączeń. Przydatny może okazać się pojemnik plastikowy, coś na wzór ogromnej kuwety. Pozwólcie dziecku się pobrudzić niech wyspie mąkę i ją wymiesza. Następnie dajcie mu butelkę oleju z dziurką w nakrętce, niech samo wlewa ją i miesza z dwoma rodzajami mąki. Zróbcie również mały otworek w butelce z owocową wodą, ją również trzeba dodać do masy. Gdy wszystkie składniki będą już wymieszane powstanie Wam przyjemna w dotyku, kolorowa i pachnąca masa, z którą możecie robić wszystko co tylko chcecie.

Zabawa będzie idealna zarówno dla maluchów poniżej 1 roku życia, jak i tych starszych.

Masa powstała na zajęciach organizowanych przez Akademie Harmonika na Targówku w Parku Handlowym Targówek obok IKEA. W zajęciach możecie wziąć udział również w Kredkafe (u. Smolna 8) w każdą sobotę o 9.30 i Akademii Harmonika we wtorki o 10.00 oraz poniedziałki o 17.30. Zajęcia odbywają się w Warszawie.

Zapisy w Akademii pod numerem 502 296 085 oraz mailowo kontakt@akademiaharmonika.pl

Zapisy w Kredkafe pod numerem 511 023 455 oraz mailowo zajecia@kredkafe.com

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac nazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.