Pachnąca ciastolina z olejku i mąki

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
ciastolina-z-olejku

Kolejna propozycja na stworzenie samodzielnie masy dla dzieci. Wystarcza 2 składniki – mąka i olejek do kąpiel, i możecie zaczynać zabawę!

Potrzebne będą:

-olejek do kąpieli Tutti Frutti lub kilka jeśli chcecie zrobić kilka kolorów masy (do kupienia w Rossmannie)

– mąka ziemniaczana

ciastolina-z-olejku-5

U nas jedna masa powstała z połowy opakowania olejku i 0.5 kg mąki. Musicie jednak mieszać składniki wedle uznania, do uzyskania plastycznej masy.

ciastolina-z-olejku-1

Taka zabawa wpływa pozytywnie na zmysł wzroku (pięknym kolorem), zapachu (olejki bardzo intensywnie pachną), dotyku – powstała masa będzie bardzo delikatna wręcz aksamitna, plastyczna choć momentami nieco się kruszy. Idealnie sprawdzi się do stymulacji dotykowej. Radzę jednak nie używać jej do stymulacji zmysłu smaku 😉 Nie nadaje się więc dla dzieci , które mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi.

ciastolina-z-olejku-1

Do zabawy wykorzystajcie formy do ciastek lub te z zestawów do ciastoliny. Podczas zabawy dzieci poćwiczą motorykę małą.

ciastolina-z-olejku-3

Nawet jeśli podczas zabawy powstanie mały bałagan, nic nie szkodzi, masa jest bardzo łatwa do sprzątnięcia. Resztki pozbierajcie ręcznikiem jednorazowym i przetrzyjcie wodą, to w zupełności starczy.

ciastolina-z-olejku-4

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.