Pachnąca ciastolina domowej roboty

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
pachnaca-ciastolina-z-galaretki

Odkąd odkryłam przepisy na domową ciastolinę, nie kupuje już takiej gotowej dla dzieci. Wolę zrobić ja osobiście i nie martwić się, co może się stać gdy jej kawałek trafi do małego brzuszka. O tym jak zrobić ciastolinę pisałam Wam już wcześniej – ciastolina. Dziś jednak przepis, który moim zdaniem jest idealny – pachnąca ciastolina!

Ta propozycja gwarantuje niesamowite przeżycia sensoryczne, angażuje zmysł wzroku, dotyku, węchu , a nawet smaku. Nie bójcie się jednak, że zanim przystąpicie do wspólnego tworzenia w ciastolinie, maluchy zjedzą ją całą. Mimo słodkiej galaretki w środku, sól dodana do masy gwarantuje, że dzieci nie będą jadły jej garściami. Nie gwarantuję jednak, że nie spróbują chociaż kawałeczka. Pachnie tak niesamowicie, że sami będziecie mieli ochotę jej skosztować.

Potrzebujecie:

  • torebka galaretki owocowej,
  • 0,5 szklanki soli kuchennej,
  • 2 łyżki oleju roślinnego,
  • 1 szklanka mąki,
  • ciepłą wodę,
  • miskę do wymieszania wszystkich składników,
  • barwniki spożywcze (opcjonalnie)

Do miski wsypcie odmierzoną ilość mąki, soli i oleju. Następnie dosypcie, a właściwie pozwólcie wsypać zawartości torebki z galaretką dziecku. Dajcie mu nawet wcześniej powąchać proszek, stymulując w ten sposób zmysł węchu. Na koniec już sami wlejcie do środka ciepłej wody, wymieszajcie wszystko ręką, masa na początku może być zbyt gorąca dla dziecka, dlatego zróbcie to sami. Gdy wszystko wystygnie macie gotową ciastolinę. Aby uzyskać różne kolory i zapach galaretki, wykorzystajcie jej różne rodzaje.

W ten sposób przygotowana ciastolina nie brudzi rąk i nie zawiera szkodliwych substancji!

Dobrej zabawy!!!

Masa powstała na zajęciach organizowanych przez Salon z Kuchnią. W zajęciach możecie wziąć udział w Kredkafe w każdą sobotę o 9.30 i Akademii Harmonika we wtorki o 9.45. Zajęcia odbywają się w Warszawie.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac nazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.