Ozdoby z suszonych owoców

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
DSC02504

Zawsze podobały mi się naturalne ozdoby na choinkach. Stąd też pomysł by w tym roku przyozdobić nasze drzewko suszonymi owocami. Będzie o również idealna ozdoba domu!

DSC02436

Potrzebujecie:

  • pomarańcze,
  • cytryny,
  • jabłka,
  • sok z cytryny,
  • nóż,
  • kratkę z piekarnika,
  • cynamon.

1

Pomarańczę, cytryny i jabłka pokrójcie w plastry około 0,5-1cm i zamoczcie w soku z cytryny. Przez około 10 minut. Na kratce z piekarnika poukładajcie plastry, jeśli owoce były bardzo soczyste, najlepiej jeśli położycie na nie ręcznik jednorazowy, kuchenny który wsiąknie nadmiar soków.

DSC02444

Posypcie owoce delikatnie z wierzchu cynamonem. Pamiętajcie, że nie może być go zbyt dużo. Chodzi o to by światła choinki ładnie przez nie się przebijały.

DSC02514

Owoce najlepiej suszyć w suszarce do owoców i warzyw. Jeśli takiej nie macie nagrzejcie piekarnik do 135 stopni, a po godzinie zmniejszcie do 120 stopni i trzymajcie je w tej temperaturze około 2h. jeśli macie więcej czasu, możecie zostawić plasterki na grzejniku, na kilka dni. Owoce za pomocą igły zamocujcie na nitce i zawieście na choince.

2

Wyglądają i pachną cudownie!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.