Ozdoby świąteczne z odcisków

2 Replies

OZDOBY ŚWIĄTECZNE
GŁÓWNE2

Franek uwielbia farby, a najbardziej maczanie w nich wszystkiego tylko nie pędzelka. Dlatego też tworzenie dekoracji świątecznych wciągnęło go bez reszty. Jestem pewna, że i Waszym maluchom się spodoba.
Poniżej propozycja na stworzenie dekoracji – nóżkami, rączkami i paluszkami. Brzmi dziwnie? Zobaczcie sami jak pięknie wygląda!

POMYSŁY NA KARTKI ŚWIĄTECZNE

Z reniferami

Wykorzystajcie zwykłe, białe kartki z bloku technicznego. Niech dziecko weźmie jedną, a Ty drugą, poproś go by Cię naśladowało. Każdy tworzy na swojej kartce. W farbie koloru brązowego zamoczcie Wasze kciuki oraz palce wskazujące, następnie odciśnijcie je na kartkach, Gdy farba przeschnie doklejcie ruchome oczy lub domalujcie je farbami. Nos zróbcie z plasteliny w kolorze czarnym lub czerwonym – jeśli tworzycie Rudolfa. Poroże dorysujcie markerem lub czarną farbą.

renifer z odcisków

Na kolejnej kartce stwórzcie dwa zakochane reniferki – odciśnijcie palec wskazujący poziomo i pod kątem, by zrobić tułów i głowę (pod lekkim ukosem). I tym razem poroże dorysujcie czarnym markerem lub farbami. Dodatkowo musicie dorysować ogon i nogi. Domalujcie oczy i buzie oraz doklejcie noski z plasteliny.

renifery z odcicków(1)

Święta to okres miłości i radości, niech Wasze renifery też będą zakochane. Zamoczcie mały palec w czerwonej farbie i odciśnijcie je w dowolnym miejscu na kartce. Serce powstanie ze złączonych odcisków.

zakochane renifery z odcisków

Kolejna propozycja stworzenia reniferów, wymaga pomalowania stópek dziecka brązową farbą. Pomóż maluchowi dobrze odcisnąć je na białej kartce. Po wyschnięciu dorysujcie poroże, na „pięcie” doklejcie czerwony lub czarny nos z plasteliny (ew. ciastoliny). Gdy dokleicie ruchome oczy Wasza kartka będzie w pełni gotowa!

duży renifer z oscisków

Z choinką

Ostatni propozycja na oryginalną kartę to obrazek choinki i tym razem również z odcisków stóp. Potrzebujecie zielonej farby i jeszcze jednego koloru, którym pomalujecie paluszki,. Po odciśnięciu ich na kartce (zgodnie z rysunkiem niżej) dorysujcie farbą brązowy pień i żółtą gwiazdkę na czubku. Jeśli maluch chce, niech dorysuje również kilka kolorowych bombek.

choinka z odcisków

Ze Śnieżnym Bałwanem

Pomalujcie stopę dziecka białą farbą. Na podłodze połóżcie kolorową kartkę papieru i poproście by dziecko odcisnęło na niej nóżkę. Gdy farba przeschnie, dajcie dziecku różne kolory farb i wspólnie narysujcie bałwankowi guziki (lub doklejcie je z cekinów), szalik, czapkę i marchewkowy nos.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

  1. Ania

    Jestem pod wrażeniem, sama zaczęłam ostatnio córce wymyślać takie zajęcia, a wasza strona to skarbnica wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.