Ozdobna choinka z muliny

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
choinka-z-muliny1

Jedna z ładniejszych ozdób świątecznych (moim zdaniem), którą możecie stworzyć samodzielnie. Wygląda na dość skomplikowaną w wykonaniu, a wcale taką nie jest. W połączeniu z choinkowymi lampkami wprawi Was w bożonarodzeniowy nastrój. Nasza choinka z muliny już stoi, a planuję wykonać kilka kolejnych bliżej świąt. Poniżej instrukcja jak ją zrobić.

Tym razem proponuję jednak by maluch był biernym obserwatorem. Do stworzenia choinki musicie użyć sporo kleju do drewna. Wikol, po pierwsze może uczulać, a po drugie wykorzystany w niewłaściwy sposób może narobić tylko szkód w domu. Dziecko będzie mogło Wam pomóc na kolejnym etapie – ozdabiania, ale o tym zaraz.

Jak zrobić taką choinkę? To dość proste!

choinka-z-muliny

Potrzebujecie:

  • duży arkusz papieru z bloku technicznego, albo okładkę bloku,
  • mulina wybrane kolory (użyłam 3 ciemnych zielonych, 2 jasnych zielonych i połowy czerwonego),
  • miseczkę,
  • taśma klejącą,
  • nożyczki,
  • klej winylowy,
  • worki foliowe,
  • folia spożywcza.

dsc03909 choinka-z-muliny3

Z papieru zróbcie stojący stożek, podetnijcie podstawę tak by była równa i sklejcie całość taśmą. Obwińcie go folią spożywczą, jeśli tego nie zrobicie klej wsiąknie w papier i nie dacie rady go odkleić.

dsc03910

W środek wsadźcie worki foliowe by całość była bardziej sztywna. W miseczce wymieszajcie klej winylowy z wodą. Klej do kupienia w sklepach budowlanych. Całość powinna mieć konsystencję mleka. Rozwińcie jeden kłębek włóczki i zanurzcie go kleju. Musicie bardzo uważać, by się nie popłatał. Zacznijcie rozwijać go od góry.

choinka-z-muliny11

Mulinę należy przekładać w różnych kierunkach, by stworzyć sieć, przecinających się sznurków. Gdy skończycie owijać całość, wyjmijcie worki z środka, dla lepszej cyrkulacji. Choinkę zostawcie najlepiej na noc, chodzi o to by klej dobrze wysechł i stwardniał. Następnego dnia wyjmijcie papier z środka. Choinka gotowa!

dsc03918

W ten sam sposób można robić bombki z muliny, właściwy kształt nadacie im owijając ją na napompowany balon, który później przebijecie.

choinka-z-muliny-2

Choinkę można dowolnie ozdobić i do tego koniecznie zaproście dzieci!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych pracnazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.