Odkrywam Świat z Kapitanem Nauką!

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
z logo-1

Dzieci są naszą inwestycją, dlatego też każdemu rodzicowi zależy na tym, by otrzymywały to co dla nich najlepsze. W dalszym ciągu jesteśmy przekonane, że najcenniejszym co możemy dać dzieciom jest czas wspólnie spędzony. Jeśli dodatkowo jesteśmy w stanie zainteresować malucha w taki sposób by się czegoś uczyło, efekt może być tylko jeden – wychowamy mądre dzieci 😉 Ważne jest więc by we właściwy sposób dobierać zabawki i rozrywki dla naszych dzieci. Dziś zapraszamy na kolejną podróż z Kapitanem Nauką. Nasze ponowne spotkanie z nim nastąpiło po pewnym czasie, odkąd otrzymaliśmy nasz zestaw recenzencki od wydawnictwa Edgard. Pora więc nieco więcej Wam o nim napisać.

Seria Odkrywam świat przeznaczona jest dla dzieci od 1 roku życia. I tym razem Kapitan Nauka zadbał o to aby dzieci podczas nauki nie nudziły się.

Podobnie jak poprzednia Seria (Seria Poznaję świat)  i Angielski dla maluchów. Odkrywam Świat dba o rozwój dzieci. Materiały zostały opracowane przez specjalistów – psychologów, pedagogów oraz terapeutów. Treści, w nich zawarte zostały odpowiednio dobrane do wieku dzieci (stąd też oznaczenia wiekowe na każdym pudełku), co zdecydowanie ułatwia wybór odpowiedniej serii dla swojego malucha.  Materiały Kapitana Nauki prócz tego, że uczą, dodatkowo rozwijają kreatywność, pobudzają ciekawość, działają pozytywnie na  aktywność twórczą i co najważniejsze zachęcają do poznawania  świata.

transport

Otwierając pudełko wiedziałyśmy już czego się spodziewać. W przeciwieństwie do poprzedniego podejścia z Poznaję Świat, nie bałyśmy się, że karty nas rozczarują. I tym razem się nie zawiodłyśmy. Również ta seria została przygotowana z całkowitą starannością. Seria Odkrywam Świat składa się z 5 zestawów – owoce, zwierzęta dzikie, zwierzęta wiejskie, transport i pierwsze słowa – w każdym po 17 kart z obrazkami, odpowiednio dostosowanymi do percepcji najmłodszych dzieci. To co od razu rzuca się w oczy, w porównaniu z kartami z serii Poznaję Świat, to fakt, że zawierają rysunkowe obrazki. Zdecydowanie lepiej pracowało nam się na kartach z realnymi zdjęciami. Karty zrobione są z grubego kartonu, do ich produkcji użyto materiałów bezpiecznych dla dzieci, a wszystko to wyprodukowano u nas w Polsce. Karty są bardzo lekkie i poręczne dla małych rączek. Do zestawy Odkrywam świat prócz kart, dołączony jest poradnik autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, psychologów dziecięcych, zawiera komentarz oraz pomysły na gry i zabawy z kartami. W dalszym ciągu wszystko znajduje się w małych pudełkach, które nie zajmą bardzo dużo miejsca w dziecięcym pokoju,  można je zabrać ze sobą wszędzie. Przy Franku sprawdziły się nawet podczas pierwszej wizyty u dentysty, gdzie aby go zabawić wydawałam z siebie różne dźwięki zwierząt wiejskich, wprawiając w osłupienie i rozbawienie cały personel medyczny 😉

zwierzęta dziskie

Dzieci są ciekawe świata, a zabawa jest sposobem na zaspokojenie potrzeby jego poznania. Dodatkowo poprzez zabawę kartami dziecko rozwija swoje słownictwo, ćwiczy mowę. Karty uczą również zapamiętywania, a podpisy na kartach oswajają maluchy ze słowem pisanym.

Rozwój mowy jest kluczowym w rozwoju dziecka. Nie raz na pewno słyszeliście, że do dziecka należy mówić już w okresie życia płodowego. Około 6 miesiąca ciąży, dziecko słyszy dźwięki z zewnątrz. Po narodzinach jest w stanie rozpoznać głos matki, wśród innych głosów i dźwięków. Wskazane jest, by już niemowlętom dużo opowiadać, prowadzić swego rodzaju monologi ale skierowane do dziecka. Dzieci dobrze rozpoznają również, słysząc głos rodzica, w jakim humorze jest ten rodzic. Monologi rodzica są też dobrym szkoleniem w kwestii zdolności słuchania, bardzo ważnej w naszej kulturze. Im szybciej też zaczniecie czytać Waszym maluchom tym lepiej, będzie to dla nich z większą korzyścią na przyszłość.

zwierzęta wiejskei

Zestawy z serii Odkrywam Świat będą więc dobrym wprowadzeniem do świata słowa mówionego i pisanego. Seria przeznaczona jest dla dzieci od 1 do 3 roku życia. Pozwala poznać nazwy owoców, środków transportu zwierząt zarówno dzikich jak i wiejskich oraz podstawowe słowa, przygotowując w ten sposób do nauki czytania globalnego. Zachęcamy do zapoznania się z metodą Domana, którą same stosujemy z naszymi maluchami.

owoce

Oprócz już przedstawionych przez nas zabaw z kartami obrazkowymi, o których pisaliśmy wcześniej, chcemy dziś jeszcze zaprezentować jedną uniwersalną zabawę, którą można przeprowadzić z całą serią Odkrywam świat i nie tylko.

Zabawa ma nazwę  „Sklep” i polega na tym, że rodzic wybiera kilka kart z tej samej serii np. „Owoce” i rozkłada je przed dzieckiem.  Potrzebne też będą i ulubione pluszaki dziecka. Dziecko będzie sprzedawcą owoców a kupcami będą jego przyjaciele-pluszaki.

A więc zaczynamy:

Przyszedł Misio do sklepu.

– Dzień dobry Pani Asiu. Chcę kupić jabłko i gruszkę, bo będę dziś piec ciasto z owocami. Czy ma Pani te owoce?

– Tak – radośnie odpowiada moja córeczka i szuka dla misia zamówionych owoców.

– Poproszę je – mówi miś.

– Proszę misio – mówi Asia.

– Dziękuję bardzo. Do widzenia” – mówi miś

– Do widzenia – odpowiada zadowolona Asia i czeka na następnego klienta-pluszaka.

Tak wyglądała nasza początkowa zabawa z córką w wieku 2 lat z kartami obrazkowymi. Teraz do tej zabawy dodaliśmy trochę matematyki i naukę liczenia. Miś ma zawsze przy sobie zabawkowe pieniędzy lub płaci kartą;) Asia liczy ile sztuk kupił miś i ustala ile powinien jej zapłacić. Liczenie do 20 mamy już za sobą, teraz już jabłko kosztuje np. 40 złotych:) czasami taniej jeśli jest promocja:)

Bawiąc się w ten sposób, uczycie dziecko nie tylko nowych słówek, podstaw matematyki ale i bycia uprzejmym i miłym w rozmowie. Kiedy nowy klient-pluszak przychodzi do sklepu, zawsze musi przywitać się z naszym dzieckiem, coś kupując musi powiedzieć „poproszę”, a po otrzymaniu towaru mówi „dziękuję”. Te słowa muszą brzmieć cały czas, wtedy wasze dziecko, mimo woli, z czasem będzie używało tych „magicznych słów” w praktyce. Zabawę można urozmaić wesołymi odgłosami zwierzątek, tak więc starajmy się mówić różnymi głosami w imieniu wszystkich zabawek.

Na podstawie powyższego schematu zabawy możecie bawić się z waszym dzieckiem, wykorzystując też inne karty obrazkowe, np. z serii „Odkrywam świat”:

1) pluszaki przyszły do „Sklepu” do waszego dziecka po to, aby kupić sobie zwierzątka np. na farmę, zoo czy po prostu o to aby się z nimi razem bawić – wykorzystujemy do tej zabawy karty obrazkowe „Zwierzęta wiejskie” i „Zwierzęta dzikie”

2) pluszaki przyszły do „Sklepu” do waszego dziecka aby kupić sobie jedzenie, a pomóc im w tym może  tylko wasze dziecko – używamy kart obrazkowych „Owoce”;

3) pluszaki przyszły do „Sklepu” waszego dziecka po to, żeby pojechać z wizytą do swoich przyjaciół  ale nie mają czym jechać – używamy do tej zabawy kart obrazkowych„Transport”.

Część kart do powyższych zabaw można wykorzystać też z zestawu „Pierwsze słowa”, np. kupującymi mogą być mama, tata, dziadek, babcia, którzy kupować będą, np. dom, auto, misia, lale, piłeczkę, buty, itd.

Jak widzicie z karatami obrazkowymi można wymyślać wiele ciekawych zabaw. To nie wszystkie nasze pomysły na zabawy z kartami obrazkowymi, ale będziemy starać się jeszcze nie raz przedstawić Wam nowe pomysły, a pomagać nam w tym będą karty obrazkowe wydawnictwa Edgar, które świetne nadają się do tego typu zabaw. Tak więc zdecydowanie polecamy te karty i zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wydawnictwa Edgar.

pierwsze slowa

Wszystkie karty obrazkowe kupicie na stronie wydawnictwa  KARTY OBRAZKOWE ODKRYWAM ŚWIAT.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.